Pasaulyje

2019.06.04 14:18

Lukašenka dėl ES sankcijų Baltarusijai atsisakė dalyvauti „Rytų partnerystės“ renginiuose

BNS 2019.06.04 14:18

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka atsisakė dalyvauti renginiuose, skirtuose Europos Sąjungos iniciatyvos „Rytų partnerystės“ įkūrimo metinėms paminėti, dėl bloko tebetaikomų sankcijų Baltarusijai, antradienį pranešė baltarusių užsienio reikalų ministras Vladimiras Makejus.

„Liūdna. Turiu pasakyti, kad pačiai Baltarusijai, kuri yra ir stabilumo donorė, ir taikdariškų pastangų rėmėja, tebetaikomos sankcijos, nors ir minimalios“, – kalbėdamas per Minske surengtą seminarą „10 metų „Rytų partnerystei“: išvados ir perspektyvos“ pabrėžė V. Makejus.

Anot ministro, ši aplinkybė trukdo atkurti pasitikėjimą tarp Baltarusijos ir Vakarų.

„Juk akivaizdu, kad visi teigiami poslinkiai mūsų santykiuose įvyko ne dėl sankcijų, o nepaisant jų“, – pažymėjo jis.

„Ir būtent atsižvelgęs į tokį nevisiškai normalizuotą mūsų santykių pobūdį valstybės vadovas nusprendė, kad būtų per anksti priimti kvietimą į „Rytų partnerystės“ jubiliejaus iškilmes Briuselyje“, – pabrėžė diplomatijos vadovas.

Anksčiau M. Makejus A. Lukašenkos pavedimu atstovavo Baltarusijai per „Rytų partnerystės“ 10-ųjų metinių minėjimą gegužės 13 dieną Briuselyje.

2017 metais Minskas taip pat pasiuntė V. Makejų į „Rytų partnerystės“ viršūnių susitikimą, į kurį taip pat buvo pakviestas A. Lukašenka.

„Rytų partnerystė“ yra 2009 metais įsteigta Europos Sąjungos iniciatyva, nukreipta į tvirtesnių santykių užmezgimą su šešiomis Bendrijos kaimynėmis: Armėnija, Azerbaidžanu, Baltarusija, Gruzija, Moldova ir Ukraina.