Pasaulyje

2019.06.04 10:02

Italijos premjeras žada atsistatydinti, jei koalicija neišspręs nesutarimų

ELTA2019.06.04 10:02

Nepartinis Italijos premjeras Giuseppe Conte pagrasino atsistatydinti, jei valdančioji koalicija, kurią sudaro „Lega“ partija ir „Penkių žvaigždučių judėjimas“, neįveiks nesutarimų, praneša agentūra „Reuters“.

Dešinioji „Lega“ partija ir populistinis judėjimas turi greitai apsispręsti, ar nori pirmalaikių rinkimų, ar toliau drauge valdyti, pareiškė G. Conte pirmadienį. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad vyriausybės laukia sunkūs sprendimai dėl 2020 metų biudžeto ir kad šaliai būtinas finansų rinkų pasitikėjimas.

Smarkiai prasiskolinusiai Italijai gresia ES procedūra dėl biudžeto deficito, nes šalis viršijo skolos ribas. G. Conte pareiškė, kad Italija turi laikytis ES skolų taisyklių. „Lega“ vadovas Matteo Salvinis tuo tarpu žada smarkiai mažinti mokesčius ir atmeta ES reikalavimus laikytis fiskalinės drausmės.

Santykiai tarp „Lega“ ir „Penkių žvaigždučių judėjimo“ nuo Europos Parlamento rinkimų kampanijos yra įtempti. Per gegužės pabaigoje vykusius rinkimus „Lega“ gavo 34 proc. balsų – beveik dvigubai daugiau nei partnerė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt