Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.03 19:57

Pietų Korėjos narai pradėjo ieškoti Vengrijos sostinėje nuskendusio laivo aukų

BNS 2019.06.03 19:57

Pietų Korėjos narų komanda pirmadienį bandė pasiekti Vengrijos sostinėje Dunojaus upėje po susidūrimo su kriziniu laivu nuskendusį pramoginį laivą.

26 metrų ilgio turistiniam laivui „Hableany“ („Undinėlė“) trečiadienį vakare nuskendus, žuvo septyni turistai, o dar 21 žmogus dingo.

Pirmadienį nelaimės vietą pirmą kartą žvalgė narai iš 27 žmonių komandos, kurią Seulas atsiuntė padėti tarptautinei narų ir ekspertų grupei, vertinančiai galimybes iškelti nuskendusį laivą ar ieškoti jo viduje galinčių būti žuvusiųjų.

„Hableany“, kuriuo plaukė daugiausia turistai iš Pietų Korėjos, nuskendo per kelias sekundes po susidūrimo su upių kruiziniu laivu „Viking Sigyn“ judrioje upės atkarpoje Budapešto širdyje.

Stipri srovė ir po savaites trukusio lietaus pakilęs vandens lygis trukdė ieškoti dingusiųjų: 19 korėjiečių ir dviejų vengrų. Narai negalėjo pasiekti maždaug 9 m gylyje gulinčio laivo.

Kol kas žinoma, kad išgyveno tik septyni žmonės. Galimybė rasti dar gyvų žmonių labai menka.

Tarp dingusiųjų yra šešerių metų mergaitė, „Hableany“ kapitonas vengras ir vienas įgulos narys.

Visi septyni žuvusieji buvo surasti Budapešto miesto teritorijoje; vieno žmogaus palaikai paimti maždaug 11 km pasroviui nuo tragedijos vietos.

Policija pirmadienį sakė, kad vienas skenduolis buvo rastas 100 km nuo nelaimės vietos, bet nepatvirtino žiniasklaidos pranešimo, kad tai buvo vidutinio amžiaus korėjietis.

Gelbėjimo grupės vadovas Janosas Hajdu (Janošas Haidu) žurnalistams sakė, kad jo komanda svarsto dvi strategijas: iškelti palaikus, o paskui laivą, arba iškelti laivą su aukomis jo viduje.

„Kol nepaaiškės, kuris metodas geresnis, vienu metu laikomės abiejų“, – sakė J. Hajdu, Vengrijos policijos kovos su terorizmu departamento vadovas.

Matomumas po vandeniu yra nulinis, o dėl pakilusio upės vandens ir srovės greičio artintis prie laivo gali būti mirtinai pavojinga, nurodė J. Hajdu.

Jis pridūrė, kad penktadienį srovė vos nenunešė vieno naro vengro, kai jo įrangos oro žarna užkliuvo už kopėčių, kuriomis narai nusileidžia po vandeniu.

Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“ pranešė, kad Seulas paragino vengrų pareigūnus surengti paiešką po vandeniu prieš bandant iškelti laivą.

Kol atvyks pakankamai didelis kranas, galintis iškelti laivą, praeis kelios dienos, sakė J. Hajdu.

Laivų susidūrimas įvyko populiarioje upės vietoje, iš kurios galima apžvelgti miestą ir parlamentą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi