Pasaulyje

2019.06.03 15:57

„Su sutartimi ar be“: tapęs premjeru Johnsonas žada „Brexito“ nenukelinėti

ELTA 2019.06.03 15:57

Favoritu poste pakeisti Didžiosios Britanijos ministrę pirmininkę Theresą May laikomas buvęs užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas teigia, kad „Brexitas“ įvyks spalio pabaigoje, informuoja agentūra „Reuters“.

„Jei aš ateisiu, mes išeisime spalio 31-ąją – su sutartimi ar be jos“, – pareiškė B. Johnsonas pirmadienį tviteryje paskelbtame įraše. Jis pasisakė už mažesnius mokesčius ir didesnes investicijas į švietimą, infrastruktūrą ir sveikatos sistemą. „Dabar metas suvienyti mūsų visuomenę ir mūsų šalį“, – rašė B. Johnsonas.

Th. May yra paskelbusi, kad birželio 7-ąją atsistatydins. B. Johnsonas lažybų bendrovėse laikomas favoritu tapti jos įpėdiniu. Už jo kandidatūrą pasisakė ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas. Jis būtų puikus premjeras, sakė D. Trumpas laikraščiui „The Sun“. Britų opozicijos lyderis Jeremy Corbynas tada apkaltino JAV prezidentą kišantis į vidaus reikalus.

D. Trumpas šiuo metu lankosi Didžiojoje Britanijoje. Pirmadienį jis jau susitiko su karaliene, o antradienį numatyti pokalbiai su Th. May.