Pasaulyje

2019.06.02 17:06

JAV prezidentas žada paramą homoseksualams visame pasaulyje

ELTA 2019.06.02 17:06

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pažadėjo paramą homoseksualams ir transseksualams visame pasaulyje.

„Mano vyriausybė pradėjo globalią kampaniją, kad dekriminalizuotų homoseksualumą, ir kviečia visas šalis prisijungti prie šių pastangų“, – rašė D. Trumpas tviteryje prasidedant vadinamajam LGBT pasididžiavimo mėnesiui (LGBT Pride Month).

Birželis JAV laikomas „pasididžiavimo mėnesiu“. Šį mėnesį gėjai, lesbietės, biseksualai ir transseksualai (LGBT) švenčia savo seksualinį identitetą ir agituoja už didesnę toleranciją.

D. Trumpas rašė, kad šį mėnesį ne tik turi būti įvertintas LGBT narių indėlis į „mūsų didžią šalį“, bet ir demonstruojamas solidarumas „su daugybe LGBT žmonių, gyvenančių dešimtyse valstybių visame pasaulyje, kurios žmones dėl jų seksualinės orientacijos baudžia, sodina į kalėjimus ar net žudo“.

D. Trumpas jau per rinkimų kampaniją žadėjo kovoti už LGBT bendruomenės teises - tačiau vėliau ėmė jas riboti. D. Trumpas, pavyzdžiui, atšaukė savo pirmtako Baracko Obamos dekretą, leidusį translyčiams asmenims valstybinėse mokyklose ir universitetuose pasirinkti, į kokį tualetą eiti.

Be to, prezidentas uždraudė translyčiams tarnauti JAV ginkluotose pajėgose. Translyčiai, kuriems reikalinga „išsamus medicininis gydymas“, esą negali tarnauti kariuomenėje.