Pasaulyje

2019.06.02 11:56

Izraelis atakavo Siriją dėl raketų, paleistų į Hermono kalną

BNS2019.06.02 11:56

Izraelio karinės pajėgos sekmadienį patvirtino atakavusios Sirijos kariuomenės pozicijas dėl raketų, kurios iš Sirijos buvo paleistos į Hermono kalną Izraelio okupuotoje Golano Aukštumų dalyje.

Kariuomenės pareiškime pažymima, jog karinės pajėgos laiko Sirijos režimą atsakingu „už kiekvieną veiksmą prieš Izraelį“.

O Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) pabrėžė, jog Izraelis vadovaujasi politika „griežtai reaguoti į bet kokią agresiją prieš mūsų šalį“.

Vėlų sekmadienio vakarą į Hermono kalną buvo paleistos dvi raketos ir Izraelio kariuomenė sekmadienį pareiškė, jog viena iš jų buvo „rasta Izraelio teritorijoje“.

Dėl to karinės pajėgos atakavo „dvi Sirijos artilerijos baterijas, keletą stebėjimo ir žvalgybos postų Golano Aukštumose ir oro gynybos bateriją SA-2“, nurodoma Izraelio kariuomenės sekmadienį paskelbtame pranešime.

„Vykdant smūgius, dėl Sirijos priešlėktuvinės gynybos sistemos ugnies veikė Izraelio oro gynybos sistema. Izraelio teritorijoje nesprogo nė vienos raketos.“

B. Netanyahu patvirtino, jog dėl raketų, paleistų iš Sirijos, liepė surengti šią ataką.

„Mes netoleruosime ugnies prieš mūsų teritoriją“, – pabrėžė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt