Pasaulyje

2019.06.02 11:49

Sprogimo Rusijos sprogmenų gamykloje banga išdaužė per 1100 langų

BNS 2019.06.02 11:49

Rusijos Dzeržinsko miesto valdžia toliau renka informaciją iš vietos gyventojų apie patirtą žalą, kurios pridarė šeštadienį vietos sprogmenų gamykloje nugriaudėję sprogimai.

„Mes ir toliau renkame informaciją iš gyventojų apie patirtą žalą. Remiantis gautais bendrais duomenimis, pažeista 900 langų 309-iuose namuose, 55-iuose vaikų darželiuose pažeisti 228 langai, o 32-iose mokyklose – 30. Remonto darbai pradėti jau vakar, šiandien jie yra aktyviai tęsiami. Komunikacijos tinklai niekur nepažeisti“, – agentūros „Interfax“ vietos padaliniui sekmadienį patvirtino miesto administracijos spaudos tarnyba.

Jos teigimu, padaryta žala – tai daugiausia išmušti langai ir pažeistos durys.

„Stebėtina, kad nukentėjo objektai, esantys skirtingose Dzeržinsko dalyse: tie, kurie yra gana arti mokslo tyrimų instituto „Kristal“ sprogmenų gamyklos vakarinėje miesto dalyje, tiek ir tie, kurie yra toliau“, – pridūrė spaudos tarnybos atstovas.

Naujausiais Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, po sprogimo į Dzeržinsko gydymo įstaigas kreipėsi 89 žmonės, įskaitant 44 gamyklos darbuotojus. Vienos moters būklė lieka sunki.

Stacionare vis dar gydoma 16 žmonių: viena pacientė yra gana sunkios būklės, o 15 – vidutinio sunkumo. Visų pacientų būklė yra stabili ir gerėja.

Sprogimai nugriaudėjo Dzeržinsko mieste, esančiame už maždaug 28 km į vakarus nuo Žemutinio Naugardo, mokslo tyrimų instituto „Kristal“ sprogmenų gamykloje.

Sprogimas viename iš „Kristal“ cechų įvyko 11 val. 45 min. vietos (ir Lietuvos) laiku. Žemutinio Naugardo srities gubernatoriaus pavaduotojas Dmitrijus Krasnovas sakė, kad sprogimo banga išdaužė namų langus iki 3 km spinduliu.

Per kelias valandas ugniagesiai lokalizavo sprogimo vietoje kilusį gaisrą.

Vienas šaltinis naujienų agentūrai „Interfax“ pareiškė, jog sprogo cechas, kuriame buvo gaminamos aviacijos bombos.

Gamyklos atstovas sakė „Interfax“, jog prieš sprogimą ceche buvo penki žmonės, bet juos pavyko laiku evakuoti.

Per sprogimus nukentėjo ne tik gamyklos darbuotojai, bet ir paprasti gyventojai, pranešė miesto valdžia.