Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.01 20:06

Vengrijoje apkaltintas Budapešte į kitą laivą įsirėžusio laivo kapitonas

BNS 2019.06.01 20:06

Vengrijoje šeštadienį pateikti kaltinimai Budapešto centre Dunojaus upėje į mažesnį pramoginį laivą įsirėžusio laivo kapitonui.

Nelaimė įvyko Budapešto centre netoli parlamento pastato, trečiadienį apie 21 val. 5 min. vietos (22 val. 5 min. Lietuvos) laiku, kai turistus plukdęs 26 metrų ilgio turistinis laivas „Hableany“ („Undinėlė“) ties Margit (Margaritos) tiltu susidūrė su didesniu upės kruiziniu laivu „Viking Sigyn“. Incidento metu smarkiai lijo.

„Hableany“ laive buvo 33 pietų korėjiečiai ir du įgulos nariai vengrai. Pietų Korėjos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad visi septyni žuvusieji buvo korėjiečiai. Septynis žmones pavyko išgelbėti, likę 21 tebelaikomi dingusiais.

Vienas Budapešto teismo pareigūnas šeštadienį sakė, kad „Viking Sigyn“ kapitonas ukrainietis buvo apkaltintas, bet daugiau detalių nepateikė. Kapitono advokatas sakė, kad teismas neleido kaltinamojo paleisti už užstatą.

64 metų ukrainietis, įvardijamas kaip Jurijus C., ketvirtadienį buvo sulaikytas apklausai dėl įtarimų „sukėlus pavojų vandens eismui, lėmusį kelias žūtis“, tuomet pranešė policija.

Ieškoti dingusiųjų – 19 turistų iš Pietų Korėjos, kapitono ir vieno įgulos nario – trukdo stipri srovė, narai negali pasiekti nuskendusio laivo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi