Pasaulyje

2019.06.01 17:58

Zelenskis dėkoja Trumpui už kvietimą atvykti į JAV

BNS 2019.06.01 17:58

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis padėkojo Jungtinių Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui už kvietimą su oficialiu vizitu atvykti į Vašingtoną, šeštadienį pranešė Ukrainos prezidentūros spaudos tarnyba.

V. Zelenskis taip pat pabrėžė, kad JAV Atstovų Rūmams pateiktas įstatymo projektas, kuriame numatoma didinti JAV paramą Ukrainai, pasiuntė svarbų signalą apie tvirtą strateginę abiejų šalių partnerystę, sakoma pranešime.

„Ačiū Jungtinėms Amerikos Valstijoms už nuolatinę paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui“, – sakė V. Zelenskis.

Minėtu įstatymo projektu siekiama stiprinti Ukrainos gynybinius pajėgumus, ypač ginklų perdavimu, letalinių gynybos ginklų pardavimu ir Ukrainos pajėgumų atremti Rusijos kibernetines atakas stiprinimu.

Juo Ukrainai taip pat būtų suteiktas Amerikos pagrindinės NATO nepriklausančios karinės ir politinės sąjungininkės statusas, kuris galiotų nuo įstatymo įsigaliojimo dienos iki šalies įstojimo į NATO, socialiniame tinkle „Facebook“ nurodė Ukrainos ambasada JAV.

Šis įstatymo projektas yra naujas svarbus žingsnis, kuriuo siekiama stiprinti JAV ir Ukrainos strateginę partnerystę Rusijos agresijai atremti, nurodė ambasada.