Pasaulyje

2019.06.01 10:19

JAV: „Huawei“ negalima pasitikėti dėl pernelyg artimų ryšių su Kinijos valdžia

ELTA 2019.06.01 10:19

JAV gynybos sekretoriaus teigimu, telekomunikacijų bendrovės „Huawei“ ryšiai su Kinijos valdžia yra pernelyg artimi, kad šia bendrove galima būtų pasitikėti, ypač kylant prekybos karui tarp Vašingtono ir Pekino, rašo AFP.

Laikinasis gynybos sekretorius Patrickas Shanahanas situaciją komentavo tuo metu kai ši Kinijos korporacija įtariama šnipinėjimu, o jos produkcija ir paslaugos gali būti uždraustos JAV.

„Civilinio ir karinio verslo integracija yra pernelyg glaudi. Kinijoje galiojančios taisyklės ir įstatymai reikalauja dalintis duomenimis“, – P. Shanahanas sakė gynybos ir saugumo konferencijos metu Singapūre.

„Mano nuomone rizika yra per didelė. Negalime tikėtis, kad tie tinklai bus apsaugoti“, – sakė JAV atstovas.

Nerimaujant dėl nacionalinio saugumo, JAV Komercijos departamentas apribojo „Huawei“ prieigą prie JAV pagamintų komponentų, kurie reikalingi šios įmonės įrangai. Tačiau sprendimas buvo atidėtas 90-iai dienų.

Kai kurios valstybės uždraudė Kinijos bendrovei dalyvauti jų mobiliųjų tinklų vystyme, o įmonės atsiribojo nuo „Huawei“ po JAV draudimo, nurodydamos, kad reikia laikytis teisinių reikalavimų.

Nerimas dėl „Huawei“ išaugo šiai korporacijai tapus pasauline telekomunikacijos įrangos lydere ir viena didžiausių išmaniųjų telefonų gamintoja greta „Samsung“ ir „Apple“.

JAV ilgą laiką įtarė, kad Kinijos valdžia kontroliuoja „Huawei“, o tai yra pasaulinio masto saugumo grėsmė. Tačiau šiuos įtarimus Pekinas neigia.

„Huawei“ įkūrėjas Ren Zhengfeius anksčiau tarnavo Kinijos kariuomenėje.