Pasaulyje

2019.06.01 09:48

Trumpas birželio 18-ąją skelbs pradedąs perrinkimo kampaniją

BNS2019.06.01 09:48

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė birželio 18-ąją oficialiai paskelbsiantis savo perrinkimo kampanijos pradžią per mitingą Floridoje – svarbioje valstijoje, prisidėjusioje prie jo pergalės 2016 metais.

D. Trumpo žmona Melania, viceprezidentas Mike`as Pence`as ir jo žmona Karen irgi dalyvaus renginyje Orlando arenoje „Amway Center“, sakoma prezidento „Twitter“ žinutėje.

„Paskelbsiu savo kampaniją dėl antrosios prezidento kadencijos... Orlande, birželio 18 dieną, – rašo jis. – Prisidėkite prie mūsų per šį istorinį mitingą!“

Sambūris Orlande bus veikiau simbolinis, nes D. Trumpas nuo pat savo kadencijos pradžios sakė planuojantis kandidatuoti per 2020 metų rinkimus ir jau yra surinkęs daug kampanijos mitingų bei surinkęs dešimtis milijonų dolerių.

Per susitikimus su savo šalininkais jis dažnai kalba apie likusius šešerius savo vadovavimo metus, o ne 18 mėnesių, likusių iki dabartinės kadencijos pabaigos.

D. Trumpas kampaniją pradeda garsėjant demokratų raginimams surengti jam apkaltą. Be to, jau daugiau kaip dvi dešimtys opozicinės partijos narių yra oficialiai paskelbę, kad per rinkimus sieks išstumti respublikoną iš valstybės vadovo posto.

Kol kas 72 metų milijardierius D. Trumpas yra sutelkęs dėmesį ir aštrią kritiką demokratų stovyklos favoritu laikomam 76 metų Joe Bidenui, buvusiam viceprezidentui.

Ankstyvosios apklausos rodo, kad šešias kadencijas senatoriaus poste dirbusio J. Bideno, ėjusio viceprezidento pareigas Baracko Obamos administracijoje, populiarumas gerokai padidėjo.

Kaip ir D. Trumpas, J. Bidenas sako esąs uolus amerikiečių darbininkų gynėjas, galintis sugrąžinti demokratams pergalę Vidurio Vakarų regione ir baltųjų darbininkų vyrų palaikymą, prarastą šios partijos 2016 metais.

Tąsyk D. Trumpas laimėjo rinkimus, įveikęs demokratų kandidatę Hillary Clinton.

Prieš tris savaites D. Trumpas sakė, kad per demokratų pirminių rinkimų finale susigrums J. Bidenas ir nepriklausomas senatorius Bernie Sandersas, pralaimėjęs H. Clinton 2016 metais.

„Man atrodo, kad liks „Miegalius baisuolis Joe“ ir „Pamišėlis Bernie“, – per tviterį rašė D. Trumpas. – Visi kiti sparčiai blanksta!“

Balandį paskelbtame pareiškime apie savo ketinimą siekti prezidento posto J. Bidenas pažymėjo, kad D. Trumpas „fundamentaliai pakeitė šios valstybės būdą“.

D. Trumpo pasirinkta vieta kampanijos pradžiai paskelbti – ne atsitiktinė. Florida paprastai tampa svarbiu prizu per bet kuriuos prezidento rinkimus ir tradiciškai laikoma neapsisprendusia valstija.

2012 metais B. Obama joje įveikė Mittą Romney mažesne kaip vieno procentinio punkto persvara. 2016 metais D. Trumpas Floridoje aplenkė H. Clinton kiek daugiau nei vienu punktu.

Prezidento rinkimai vyks 2020 metų lapkričio 3 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.