Pasaulyje

2019.05.31 14:58

Britanijos premjerės May vadovaujamų konservatorių populiarumas pasiekė rekordines žemumas

ELTA2019.05.31 14:58

Didžiosios Britanijos premjerės Theresos May vadovaujamos Torių partijos populiarumas apklausose smuko iki rekordinių žemumų. Jei rinkimai vyktų dabar, konservatoriai surinktų tik 19 proc. balsų, rodo laikraščio „The Times“ užsakymu atliktos apklausos rezultatai, informuoja agentūra „Reuters“.

Toriai liktų tik trečioje vietoje ir tai būtų prasčiausias rezultatas nuo partijos įkūrimo prieš 200 metų. Jeremy'io Corbyno opozicinė Leiboristų partija taip pat gautų 19 proc. rinkėjų pasitikėjimą – tai būtų žemiausias rodiklis nuo 1918-ųjų.

Aiškios rinkimų nugalėtojos, remiantis apklausa, būtų partijos, pasisakančios kategoriškai už arba prieš „Brexitą“. Liberalai, reikalaujantys naujo referendumo dėl išstojimo iš ES, surinktų daugiausiai balsų – 24 proc.

Antroje vietoje su 22 proc. liktų Nigelo Farage`o „Brexito“ partija, kuri įsteigta tik prieš kelis mėnesius ir kuri reikalauja aiškaus santykių su ES nutraukimo.

Th. May praėjusią savaitę paskelbė apie savo atsistatydinimą. Jei nepavyko įtikinti parlamento pritarti su ES išsiderėtai „Brexito“ sutarčiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt