Pasaulyje

2019.05.31 13:16

Pompeo: „Huawei“ kelia grėsmę, bet Vokietija pati priims sprendimą dėl 5G

ELTA 2019.05.31 13:16

JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo penktadienį Berlyne pradėjo 5 dienų vizitą Europoje.

M. Pompeo įspėjo Vokietiją dėl Kinijos telekomunikacijų milžino „Huawei“ keliamos grėsmės. Savo ruožtu, Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas patikino, kad jo šalis turi „aukščiausius saugumo standartus“, kuriuos turės atitikti visos bendrovės, norinčios diegti naujos kartos 5G mobiliojo ryšio tinklą šalyje.

Nors ir neminėdamas „Huawei“, H. Maasas tvirtino, kad, kuriai nors bendrovei neatitikus saugumo standartų, jai nebūtų leista dalyvauti konkurse dėl 5G infrastruktūros diegimo Vokietijoje.

Tuo metu M. Pompeo teigė, kad Jungtinės Valstijos siekia sąjungininkams parodyti „Huawei“ keliamas grėsmes, tačiau, pasak jo, valstybės pačios savarankiškai priims sprendimus dėl „Huawei“.

„Jie priims savarankiškus sprendimus, tačiau mes atvirai kalbėsime apie rizikas. „Huawei“ atveju kyla nerimas, kad šių rizikų 5G tinklo viduje suvaldyti nebus įmanoma“, – po susitikimo su H. Maasu kalbėjo M. Pompeo.

Anksčiau šią savaitę M. Pompeo „Huawei“ vadino Pekino instrumentu.

„Huawei“ yra Kinijos valdžios instrumentas. Jie glaudžiai susiję, o tai amerikiečiams itin sunku suprasti“, - interviu TV kanalui „Fox Business Network“ sakė M. Pompeo.

Po to, kai anksčiau gegužę „Huawei“ buvo įtrauktas į Jungtinių Valstijų juodąjį sąrašą, bendradarbiauti su kinų bendrove atsisakė ar bendradarbiavimą apribojo tokios įmonės, kaip „Google“, procesorių gamintojai ARM, „Analog Devices“, „Intel“, „Qualcomm“, „Xilinx“ ir „Broadcom“. Taip pat su „Huawei“ bendradarbiavimą nutraukė Japonijos elektronikos milžinas „Panasonic“.

„Huawei" pastaruoju metu susidūrė su kaltinimais, kad Kinijos valdžia gali naudoti bendrovės įrangą šnipinėjimui. Jungtinės Valstijos yra kampanijos uždrausti „Huawei" priešakyje ir ragina sąjungininkus boikotuoti Kinijos įmonės įrangą, tačiau tiek „Huawei", tiek ir Kinijos valdžia neigia bet kokius kaltinimus.