Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.31 12:12

Vėl išsiveržęs Balio ugnikalnis spjaudosi pelenais

BNS 2019.05.31 12:12

Indonezijos Balio saloje penktadienį vėl išsiveržė Agungo ugnikalnis, iš kurio išmestų pelenų ir dūmų stulpas pakilo į daugiau kaip 2 km aukštį.

Agungas, esantis maždaug 70 km nuo turistinio Kutos rajono, reguliariai išsiveržia jau porą metų. Kartas nuo karto jo išsiveržimai priverčia atšaukti skrydžius ir evakuoti gyventojus.

Naujausias išsiveržimas įvyko penktadienį prieš pat vidurdienį. Vulkaninių pelenų stulpas pakilo aukštai į dangų, bet skrydžių nesutrikdė, pranešė Indonezijos geologijos agentūra.

Dėl Agungo tebegalioja antras aukščiausias perspėjimo dėl pavojaus laipsnis, žmonėms draudžiama būti 4 km spinduliu nuo kraterio.

Ilgiau kaip pusę šimtmečio snaudęs Agungas vėl suaktyvėjo 2017 metais, kai dešimtys tūkstančių vietos gyventojų turėjo bėgti į evakuotųjų centrus. Pernai vasarą išsiveržus šiam ugnikalniui buvo atšaukta dešimtys skrydžių.

Per praėjusį didelį Agungo išsiveržimą 1963 metais žuvo maždaug 1,6 tūkst. žmonių.

Indonezija patenka į vadinamąjį Ramiojo vandenyno ugnies žiedą, kur susiduria tektoninės plokštės ir dažnai įvyksta žemės drebėjimų bei ugnikalnių išsiveržimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi