Pasaulyje

2019.05.31 12:09

Paryžiuje uždrausta rūkyti miesto parkuose ir soduose, baus ir už nuorūkų mėtymą

LRT.lt2019.05.31 12:09

Prancūzijos sostinės valdžia uždraudė rūkyti 52 miesto parkuose ir soduose. Vietos gyventojai ir turistai, nesilaikantys naujo nutarimo, bus drausminami baudomis, kurios sieks beveik 60 eurų, praneša „Huffingtonpost.fr“.

Gegužės 30-ąją, minint Pasaulinę dieną be tabako, Paryžiaus merė Anne Hidalgo paskelbė, kad nuo birželio 8 dienos  bus uždrausta rūkyti tam tikruose miesto parkuose. Už piktybinį draudimo nepaisymą grės baudos.

Toks draudimas jau buvo išbandomas praktikoje – Paryžiuje praėjusių metu gale buvo uždrausta rūkyti 6 miesto parkuose, rašo „Huffingtonpost.fr“.

Tiesa, kaip pažymi portalas, pradžioje pažeidėjai nebus baudžiami, bet imamasi edukacijos – parkuose atsiras ženklai įspėjantys apie draudimą. Tačiau nuo liepos vidurio už draudimo nesilaikymą grės 38 eurų bauda, o už nuorūkos numetimą bus skiriama bauda iki 68 eurų.

Šis draudimas supriešino Prancūzijos sostinės gyventojus. „Vaikai į burną deda viską, ką randa ant žemės, net ir cigarečių nuorūkas“, – „Huffingtonpost.fr“ cituoja vietos gyventoją Georgesą Brassens, kuris palaiko naujas priemones.

„Surūkyti cigaretę parke gali būti malonu, nesuprantu, iš kur visas šis dėmesys rūkoriams, tai perdėtos priemonės“, – jam oponavo kitas sostinės gyventojas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.