Pasaulyje

2019.05.31 11:12

Iranas kaltina Saudo Arabiją „sėjant nesantaiką“

BNS2019.05.31 11:12

Teheranas penktadienį apkaltino Rijadą „sėjant nesantaiką“ regione ir taip pasitarnaujant Izraeliui.

Pareiškimas buvo padarytas Saudo Arabijai surengus Persijos įlankos regiono ir arabų šalių viršūnių susitikimus stovyklai prieš Iraną sutelkti.

Saudo Arabija „toliau sėjo nesantaiką tarp islamiškų šalių ir regione, o tai – sionistų režimo noras“, pareiškė Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas Seyedas Abbasas Mousavi.

„Matome Saudo Arabijos bandymus sutelkti kaimynines ir arabų šalis prieš Iraną“, – sakė jis ir pridūrė, kad tai yra „Amerikos ir sionistų režimo bergždžių bandymų tąsa“.

S. A. Mousavi išreiškė nusivylimą, kad Rijadas tuos pačius „nepagrįstus įtarimus“ Iranui ketina pareikšti per Islamo bendradarbiavimo organizacijos viršūnių susitikimą Mekoje šį šeštadienį, „pasinaudodamas“ savo, kaip šeimininko, padėtimi.

Saudo Arabijos karalius Salmanas penktadienį labai sugriežtino retoriką prieš nesutaikomą priešininką Iraną ir paragino arabų valstybes stoti prieš jo „nusikalstamus“ veiksmus, atakoms prieš naftos objektus privertus nuogąstauti dėl didelio konflikto regione.

Karalius kalbėjo prasidedant dviem skubiems, vienas po kito rengiamiems viršūnių susitikimams Mekoje, per kuriuos paramą šiai sunitų karalystei pademonstravo praktiškai visos, išskyrus Iraką, Persijos įlankos regiono ir arabų valstybės. 

Susitikimai sušaukti JAV nacionalinio saugumo patarėjui Johnui Boltonui trečiadienį pareiškus, kad Iranas „beveik neabejotinai“ organizavo mįslingas gegužės 12-osios „diversijas“ prieš keturis laivus, įskaitant du Saudo Arabijos tanklaivius, netoli Jungtinių Arabų Emyratų krantų.

Teheranas šiuos kaltinimus vadina juokingais ir kaltina J. Boltoną turint „blogų troškimų dėl chaoso regione“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt