Pasaulyje

2019.05.31 08:02

JAV kas mėnesį didins muitus, jeigu Meksika nesustabdys nelegalios imigracijos

Stasys Gimbutis, ELTA2019.05.31 08:02

JAV kas mėnesį didins muitus visoms prekėms iš Meksikos, jeigu šios šalies valdžia nesiims priemonių nelegalių imigrantų srautui į JAV sustabdyti. Kaip pranešė ketvirtadienį Baltųjų rūmų atstovas, muitai kiekvieną mėnesį išaugs 5 proc., kol pasieks 25 proc.

„Nuo birželio 10 d. bus įvestas 5 proc. muitas visoms prekėms iš Meksikos. Jeigu Meksikos vyriausybė nenorės padėti mums įveikti krizės pasienyje, tai nuo liepos 1 d. bus nustatytas 10 proc. muitas“, – sakė JAV administracijos atstovas. Anot jo, kiekvieno mėnesio pradžioje muitas bus padidintas 5 proc. Spalio 1 d., pagal Baltųjų rūmų planą, įvyks „paskutinis muito padidinimas iki 25 proc.“.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad dėl krizės pasienyje įveda 5 proc. muitą visoms prekėms iš Meksikos.

Kovo 29 d. D. Trumpas pagrasino uždarysiąs sieną su Meksika, jeigu ši šalis nesustabdys nelegalios migracijos srauto. Tą pačią dieną Meksikos prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras pareiškė neketinąs veltis į polemiką su kolega iš kaimyninės šalies dėl jo grasinimų.

Kasmet šimtai tūkstančių žmonių, daugiausia iš neturtingų Centrinės Amerikos šalių, mėgina per Meksiką patekti į JAV. Šioje kelionėje jie neretai tampa nusikalstamų grupuočių ar prekiautojų žmonėmis aukomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt