Pasaulyje

2019.05.30 23:01

Vengrijos katastrofa: į dingusiųjų paiešką įsitraukia ir Pietų Korėjos gelbėjimo tarnybos

Ignas Kinčinas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.30 23:01

Vengrijoje narai tęsia nuskendusio turistinio laivo keleivių paiešką. Jiems į pagalbą pasiųsta komanda iš Pietų Korėjos, į Budapeštą atvyko ir Korėjos užsienio reikalų ministras.

Per Budapeštą tekančiu Dunojumi plaukė turistai iš Pietų Korėjos. Mažiausiai septyni žmonės žuvo, dvidešimt vienas laikomas dingęs be žinios. Narai kūnų ieško ne tik sostinėje, nes stipri srovė juos galėjo nunešti tolyn, paiešką sunkina ir dėl liūčių patvinusi upė. Vandens temperatūra Dunojuje šiuo metu siekia ne daugiau penkiolikos laipsnių, todėl gelbėtojai beveik neabejoja, kad aukų skaičius dar augs.

„Jau imtasi įvairiausių priemonių, vis dėlto prašau susijusių departamentų – panaudokite visus įmanomus diplomatinius kanalus, kad bendradarbiautumėte su Vengrijos Vyriausybe ir kad būtų surengta greita dingusiųjų paieška“, – sako Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae In. 

Laivui apvirtus visi žmonės atsidūrė srauniame, šiuo metu stipriai patvinusiame Dunojuje, kurio vandens temperatūra siekė apie 10 laipsnių. Pietų Korėja siunčia 18-ikos žmonių komandą padėti vengrams, į Budapeštą vyksta ir užsienio reikalų ministras.   

Vengrijos gelbėjimo tarnybos, o pirmiausia medikai sako, kad jau ketvirtadienį rasti išgyvenusiųjų tikimybė labai maža. Dunojus labai sraunus, vandens temperatūra neaukšta – tikimybė išgyventi vandenyje tokį ilgą laiką yra labai maža. Išgelbėti iš viso pavyko tik 7-is žmones. 

Pietų Korėjos vyriausybė jau pradėjo teikti emocinę paramą aukų artimiesiems. Abiejų šalių tyrėjai aiškinasi, kas galėjo būti įvykio kaltininkai. 

Panorama. Aurelijus Veryga džiaugiasi: Lietuvoje alkoholio vartojimas mažėja
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt