Pasaulyje

2019.05.30 17:05

Italija ir Malta gelbėjo į nelaimę Viduržemio jūroje patekusius migrantus

BNS2019.05.30 17:05

Italijos karinis laivynas išgelbėjo 100 migrantų Viduržemio jūroje ketvirtadienį, dar 75 kiti migrantai, rasti įsikibę į  tunų aptvarą, buvo nugabenti į Maltą, pranešė pareigūnai.

Italijos karinis laivynas nurodė, kad išgelbėjo „100 žmonių, įskaitant 17 moterų ir 23 nepilnamečius, vyksta jų sveikatos patikrinimas“.

Tik keli iš išgelbėtų migrantų turėjo gelbėjimosi liemenes. Sugedus laivo varikliui ir blogėjant oro sąlygoms jiems iškilo „neišvengiamas pavojus“, sakoma kariškių pranešime.

Pagalbos signalą „karštosios linijos“ paslaugas teikiančiai savanorių grupei „Alarm Phone“ pasiuntę migrantai pasakojo, kad dingo viena laive buvusi penkiametė, tačiau karinis jūrų laivynas nurodė, kad žuvusiųjų nėra.

Italijos karinis laivynas nenurodė, kur bus nugabenti maždaug už 90 jūrmylių (167 km) į pietus nuo Lampedūzos išgelbėti migrantai.

Vokietijos draugijos „Watch the Med“ prižiūrima grupė „Alarm Phone“ sako, kad į nelaimę patekusius migrantus italai galėjo išgelbėti „beveik prieš parą“.

Anksčiau Maltos karinis laivynas pranešė išgelbėjęs 75 migrantus, kurie leidosi į pavojingą kelionę per Viduržemio jūrą, bet buvo rasti įsikibę į tunų aptvarą.

Pranešime sakoma, kad maltiečiai su Italijos pakrančių apsaugos pareigūnais dalyvavo bendrai koordinuotoje gelbėjimo operacijoje,  kuria „siekiama padėti Libijos pakrančių apsaugos pareigūnams“.

Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūra (UNHCR) nurodė, kad kalbėjosi su pabėgėliais ir migrantais, kai jie atvyko į Maltą „išsekę, alkani, jaučiantys didelį palengvėjimą, kad po trijų dienų jūroje pagaliau yra sausumoje“.

Malta prašo Europos Sąjungos pagalbos dėl į salą plūstančio migrantų srauto. Spaudimas Maltai dar labiau padidėjo dėl Italijos griežtos pozicijos migrantų atžvilgiu. 

Ši 450 tūkst. gyventojų turinti sala tampa daugelio migrantų, mėginančių perplaukti Viduržemio jūrą iš Šiaurės Afrikos, kelionės tikslu. 

UNHCR atstovybė Italijoje taip pat informavo, kad du prieš tris dienas iš Libijos išplaukę laivai su 103 migrantais atvyko į Lampedūzos salą. Atvykėliai buvo „išsekę ir sušalę“. 

Tarptautinės migracijos organizacijos duomenys rodo, kad šiemet į Europą atkeliavo 24 687 migrantai. Šis skaičius daug mažesnis negu 2015 metais Bendriją užplūdusi maždaug milijono atvykėlių banga. Tikėtina, kad šiemet migrantų bendras skaičius bus gerokai mažesnis negu praeitais metais, kai į ES atvyko 144 tūkst. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.