Pasaulyje

2019.05.30 15:39

Rumunijos Transilvanijoje popiežius Pranciškus aukos Šv. mišias

ELTA 2019.05.30 15:39

Svarbiausias popiežiaus Pranciškaus vizito į Rumuniją momentas – Šv. Mišios po atviru dangumi, kurios bus laikomos šeštadienį vaizdingame Transilvanijos regione, kur gyventojų daugumą sudaro etniniai vengrai.

Tikimasi, kad į šventą vietą žaliuojančioje kalvotoje vietovėje netoli Mierkuria-Čuko, esančio už 215 km į šiaurę nuo Bukarešto, atvyks maždaug 200 000 žmonių, daugiausiai etninių vengrų katalikų. Ten popiežius laikys mišias.

Dauguma piligrimų bus Rumunijoje gyvenantys etniniai vengrai, bet organizatoriai mano, kad maždaug 25 000 keliaus ir iš pačios Vengrijos, taip pat iš Slovakijos, Serbijos ir Ukrainos, – iš visų šalių, kuriose gyvena didelės vengrų bendruomenės.

Po Austrijos-Vengrijos imperijos žlugimo Pirmojo pasaulinio karo pabaigoje maždaug du milijonai vengrų liko kaimyninėse šalyse.

Katalikams Seklerlando srityje, esančioje netoli Karpatų kalnų, kur maždaug 600 000 etninių vengrų sudaro didžiąją dalį populiacijos, popiežiaus vizitas atrodo tarsi sveikintinas jų suskaldyto identiteto pripažinimas.

„Tai unikalus momentas mūsų istorijoje, Šventasis Tėvas pirmą kartą atvyksta mūsų aplankyti“, – sakė kunigas Ede`as Csontas.