Pasaulyje

2019.05.30 14:18

Ukrainos parlamentas nepritarė premjero Hroismano atsistatydinimui

BNS2019.05.30 14:18

Aukščiausioji Rada ketvirtadienį nepritarė ministro pirmininko Volodymyro Hroismano atsistatydinimui.

97 deputatai palaikė premjero atsistatydinimo prašymą, tačiau tam, kad V. Hroismanas paliktų savo postą, reikėjo bent 226 parlamentarų balsų.

Praėjusią savaitę per savo inauguracijos kalbą naujasis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino vyriausybę atsistatydinti, taip pat paskelbė paleidžiantis parlamentą.

Netrukus po to V. Hroismanas pareiškė ketinantis trauktis iš savo posto. Gegužės 23-ąją jo pareiškimas dėl atsistatydinimo buvo užregistruotas Aukščiausiojoje Radoje.

Pirmadienį premjeras pareiškė, kad parlamentui pritarus jo atsistatydinimui vyriausybė ims dirbti antikriziniu, o ne planiniu režimu. Jis sakė paprašęs parlamento patenkinti jo atsistatydinimo prašymą.

Aukščiausiosios Rados teisinės politikos ir teisingumo komitetas vėliau rekomendavo parlamentui, kad dėl šio klausimo turi būti balsuojama.

Prezidento atstovas parlamente Ruslanas Stefančiukas trečiadienį sakė besitikintis, kad parlamentas pritars V. Hroismano atsistatydinimui.

„Jei nebus nubalsuota už vyriausybės atsistatydinimą, žinome, kad yra procedūra – vyriausybė padirbs toliau“, – per spaudos konferenciją Kijeve sakė R. Stefančiukas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt