Pasaulyje

2019.05.30 13:52

„WikiLeaks“ įkūrėjas dėl sveikatos priežasčių praleido teismo posėdį

BNS2019.05.30 13:52

Vyriausybių paslaptis viešinančio tinklalapio „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange`as veikiausiai dėl sveikatos problemų ketvirtadienį praleido teismo posėdį. 

J. Assange`as turėjo vaizdo ryšiu dalyvauti trumpame jo ekstradicijos bylos posėdyje Vestminsterio magistratų teisme. 

Šiuo metu australas Londono Belmaršo kalėjime atlieka 11 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, skirtą už tai, kad kad nesilaikė Jungtinės Karalystės teismo 2012 metais nustatytų paleidimo už užstatą sąlygų.

Kai atliks šią bausmę, „WikiLeaks“ įkūrėjas gali būti išduotas Jungtinėms Valstijoms, siekiančioms jo ekstradicijos.

JAV Teisingumo departamentas praėjusią savaitę apkaltino J. Assange`ą pažeidus Jungtinių Valstijų šnipinėjimo įstatymą, kai jis 2010 metais viešai paskelbė tūkstančius įslaptintų arba konfidencialių karinių ir diplomatinių dokumentų.

Savo ruožtu Švedijos teismas birželio 3 dieną spręs dėl J. Assange`o sulaikymo už akių dėl įtariamo išžaginimo 2010 metais. Tai būtų pirmas žingsnis siekiant jo ekstradicijos iš JK į Švediją.

Ketvirtadienį teisėja Emma Arbuthnot sakė, kad birželio 12 dieną numatytas ilgesnis posėdis dėl patogumo galėtų būti perkeltas į teismo rūmus šalia Belmaršo kalėjimo.  

„WikiLeaks“ sako, jog labai nerimauja dėl J. Assange`o sveikatos. Anot tinklalapio, australas iš kalėjimo kameros perkeltas į palatą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt