Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.30 13:44

Vokietijos ir Prancūzijos diplomatijos vadovai susitiks su Zelenskiu

ELTA 2019.05.30 13:44

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Maasas teigė, kad jo šalis nori pasiūlyti paramą naujam Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, tačiau tuo pačiu paraginti toliau vykdyti reformas nuo korupcijos kenčiančioje Ukrainoje, skelbia AP.

Kalbėdamas prieš kelionę į Kijevą, į kurį politikas vyksta kartu su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jeanu Yves'u Le Drianu, H. Maasas sakė, kad Vokietija ir Prancūzija nesustos dirbti, siekiant padėti Ukrainai.

Kijeve H. Maasas ir J.Y. Le Drianas turi susitikti su V. Zelenskiu derybų, kuriose didžiausias dėmesys bus skiriamas pastangoms siekti taikos.

Pasak H. Maaso, Ukrainos žmonės dėjo daug vilčių į V. Zelenskio išrinkimą prezidentu ir teigė, kad „mes norime pasiūlyti mūsų paramą prezidentui V. Zelenskiui, kad tos viltys išsipildytų“.

Vokietijos ministras taip pat pareiškė viltį, kad naujoji Ukrainos vadovybė suteiks atnaujintą impulsą pastangoms išspręsti ilgalaikį konfliktą Rytų Ukrainoje ir pasiekti joje taiką.

Konfliktas kilo prieš penkerius metus tarp Rusijos remiamų separatistų ir Ukrainos kariuomenės. Jo metu, Jungtinių Tautų (JT) skaičiavimais, žuvo apie 13 tūkst. žmonių.

Naujasis Ukrainos prezidentas, inauguruotas praėjusią savaitę, inauguracinėje kalboje sakė, kad svarbiausia jo užduotis bus išspręsti konfliktą Rytų Ukrainoje.

Kijeve H. Maasas ir J.Y. Le Drianas turi susitikti su V. Zelenskiu derybų, kuriose didžiausias dėmesys bus skiriamas pastangoms siekti taikos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi