Pasaulyje

2019.05.30 09:41

Turkijos premjeras siūlo Trumpui steigti darbo grupę dėl rusiškų raketų sistemų

BNS2019.05.30 09:41

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas trečiadienį telefonu pasikalbėjo su JAV prezidentu Donaldu Trumpu ir pakartojo pasiūlymą įsteigti darbo grupę dėl Ankaros sprendimo pirkti rusiškų raketinės gynybos sistemų.

Sprendimas pirkti rusiškų sistemų S-400, o ne amerikietiškų „Patriot“ yra didelis įtampos tarp šių NATO sąjungininkių šaltinis ir išprovokavo JAV grasinimus sankcijomis.

Per pokalbį su D. Trumpu R. T. Erdoganas pakartojo pasiūlymą suformuoti „bendrą darbo grupę dėl Turkijos plano įsigyti S-400“, sakoma jo biuro pranešime.

Pirmą kartą pasiūlymas buvo pateiktas balandžio mėnesį, bet atsako Ankara dar nesulaukė.

Abu lyderiai sutarė susitikti Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo, kuris birželio pabaigoje įvyks Osakoje Japonijoje, kuluaruose.

Pirkdama S-400 Turkija užsitrauks JAV sankcijas, taikomas ginklų kontraktams su Rusija.

Vašingtonas sako, kad rusiškų raketinės gynybos sistemų buvimas Turkijoje keltų grėsmę Vakarų karinėms sistemoms ir galėtų sutrukdyti Turkijai dalyvauti naikintuvų F-35 programoje.

Tačiau R. T. Erdoganas kategoriškai tvirtina, kad rusiškų sistemų pirkimas yra sutartas reikalas, o gynybos ministras Hulusi Akaras praėjusią savaitę sakė, kad Turkija jau išsiuntė savo karinio personalo apmokymų į Rusiją.

Pozityvesnis momentas buvo R. T. Erdogano pareiškimas D. Trumpui, kad jis sveikina sprendimą panaikinti tarifus turkiškam plienui. Pasak Turkijos prezidento, tai padės šalims pasiekti tikslą dėl 75 mlrd. dolerių (67 mlrd. eurų) vertės dvišalės prekybos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt