Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.30 06:39

Vengrijoje pradėtas tyrimas dėl laivo katastrofos, kurioje žuvo 7 turistai, dar 21 dingo

atnaujinta 14.54
BNS 2019.05.30 06:39

Budapešte Dunojaus upėje nuskendus laivui žuvo septyni turistai iš Pietų Korėjos, o dar 21 asmuo dingo, ketvirtadienį pranešė vengrų ir korėjiečių pareigūnai.

Budapešte Dunojaus upėje nuskendus laivui žuvo septyni turistai iš Pietų Korėjos, o dar 21 asmuo dingo, ketvirtadienį pranešė vengrų ir korėjiečių pareigūnai.

Dėl šio incidento buvo pradėtas baudžiamasis tyrimas.

Nelaimė įvyko Budapešto centre netoli parlamento pastato, apie 21 val. 5 min. vietos (22 val. 5 min. Lietuvos) laiku, kai turistus plukdęs 26 metrų ilgio turistinis laivas „Hableany“ („Undinėlė“) ties Margit (Margaritos) tiltu susidūrė su didesniu upės kruiziniu laivu „Viking Sigyn“, pranešė vietos žiniasklaida. Incidento metu smarkiai lijo.

„Hableany“ laive buvo 33 pietų korėjiečiai, taip pat buvo du įgulos nariai vengrai. Pietų Korėjos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad visi septyni žuvusieji buvo korėjiečiai.

„Abu laivai plaukė šiaurės kryptimi... ir kai jie buvo ties dviem Margit tilto atramomis, „Hableany“ kažkodėl pasuko priešais „Viking“ laivą. Kai įvyko kontaktas su „Viking“, jis apvertė („Hableany“). Kai jis buvo apverstas ant šono, laivas nuskendo maždaug per septynias sekundes“, – žurnalistams sakė Budapešto ugniagesių gelbėtojų tarnybos pulkininkas Zsolt Gaboras Pataki.

Incidento vaizdo įrašuose matyti, kad abu laivai artėdami prie tilto plaukė vienas šalia kito. Kol kas neaišku, kokia buvo susidūrimo priežastis.

„Pradėtas baudžiamasis tyrimas... dėl nusikalstamo aplaidumo viešuosiuose vandens telkiniuose“, – sakė policijos pulkininkas Adrianas Palas. Pasak jo, policija apklausa „Viking Sigyn“ kapitoną ukrainietį.

Bendrovė „Viking Cruises“ patvirtino, kad jai priklausantis laivas „Sigyn“ dalyvavo avarijoje Dunojaus upėje, bet per šį incidentą įgulos nariai ir keleiviai nenukentėjo.

„Bendradarbiaujame su tarnybomis, kaip privalomą“, – pridūrė įmonė.

Septyni žmonės buvo išgelbėti įvykio vietoje. Policija informavo, kad ne vienas iš žuvusiųjų nebuvo apsivilkęs gelbėjimosi liemenės.

Trečiadienį padarytame apsaugos kameros vaizdo įraše matyti, kad upėje abiem kryptimis plaukiojo daug įvairaus dydžio laivų.

„Šiuo metu septyni žmonės nugabenti į ligoninę, jų būklė stabili. Be to, mūsų tarnybos konstatavo dar septynių žmonių mirtį“, – ketvirtadienį paryčiais sakė Vengrijos pagalbos tarnybų atstovas Palas Gyorfi.

Jo teigimu, nukentėjusieji patyrė hipotermiją ir šoką. Vietos žiniasklaida pranešė, kad upės vandens temperatūra siekė 10–15 laipsnių.

„Dar 21 žmogus dingęs“, – naujienų agentūrą AFP informavo Vengrijos policijos atstovas Kristofas Galas. 

Vietos žiniasklaida pranešė, kad už kelių kilometrų nuo susidūrimo vietos buvo rastas vieno žmogaus kūnas, bet K. Galas nepatvirtino šios informacijos.

Narai visą naktį ieškojo dingusiųjų, sakė P. Gyorfi.

Nuo gegužės pradžios dėl gausaus lietaus smarkiai pakilo Dunojaus vandens lygis, o tai apsunkino dingusiųjų paieškas.

Toje vietoje, kur įvyko nelaimė, dažnai plaukioja pramoginiai laivai, kurių keleiviai gali apžiūrėti miestą ir naktį apšviečiamą parlamento pastatą.

„Hableany“ būdavo reguliariai apžiūrimas ir neturėjo jokių techninių gedimų, Vengrijos naujienų agentūrai MTI sakė kompanijos „Panorama Deck“, kuriai priklausė tas laivas, atstovas Mihaly Tothas.

„Tai buvo eilinė ekskursija“, – tvirtino jis.

„Nežinome, kaip tai įvyko, pareigūnai tiria (nelaimės aplinkybes); žinome tik tiek, kad jis nuskendo greitai“, – pridūrė M. Tothas.

Nuskendęs „Hableany“ kiek vėliau buvo rastas Dunojaus dugne netoli vieno pagrindinių Budapešto tiltų, pranešė vietos žiniasklaida.

Visuomeninis transliuotojas pranešė, kad pareigūnai blokuoja prieigą prie upės.

Dingusiųjų, tarp kurių yra „Hableany“ kapitonas ir įgulos narys, paieškose dalyvauja 15 laivų.

Zs. G. Pataki nurodė, kad paieškos vykdomos visoje Dunojaus upėje Vengrijos teritorijoje į pietus nuo Budapešto ir kad buvo susisiekta su kaimyninės Serbijos tarnybomis.

Policija nurodė, kad trijų žmonių kūnai buvo rasti kelių kilometrų ruože į pietus nuo nelaimės vietos.

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas nurodė pareigūnams „pasitelkti visus įmanomus išteklius“ vykdant gelbėjimo operaciją, pranešė Mėlynieji rūmai.

Seulas planuoja į Budapeštą atsiųsti 18 savo pareigūnų, kurie padėtų vengrų kolegoms, pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.

Pietų Korėjos užsienio reikalų ministrė Kang Kyung-wha penktadienį planuoja atvykti Budapeštą.

Atpažinti aukas gelbėtojams taip pat padeda Pietų Korėjos ambasados Budapešte darbuotojai.

Vengrijos sveikatos apsaugos ministrė Ildiko Horvath ir vidaus reikalų ministras Sandoras Pinteris apsilankė nelaimės vietoje, kad išreikštų užuojautą aukų artimiesiems.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi