Pasaulyje

2019.05.29 16:36

Į Ukrainos vakarinio Lvovo miesto tarybą įsiveržė grupė asmenų   

BNS 2019.05.29 16:36

Ukrainos vakariniame Lvovo mieste grupė nenustatytų asmenų išlaužė duris ir įsiveržė į miesto tarybą. 

Tarybos spaudos tarnyba informavo, kad išvakarėse šie asmenys per Vykdomojo komiteto posėdį apliejo miesto tarybos pareigūnus dažais, o trečiadienį išlaužę duris įsiveržė į Lvovo meriją.     

„Susitikti su protestuotojais išėjo Vykdomojo komiteto atstovė Marta Lytvyniuk, Teisės departamento direktorė Helena Pajonkevyč ir Miesto vadovo administracijos departamento direktorius Jevhenas Boiko. Konstruktyviai pasikalbėti nepavyko“, – rašoma tarybos išplatintame pranešime.  

Vietos leidinio „Zaxid.net“ duomenimis, incidente dalyvavo kelios dešimtys žmonių, tarp jų organizacijų „Bendruomenės raida“, „Ukrainos ATO (antiteroristinės operacijos) dalyvių sąjunga“, „Nacionalinis korpusas“ ir „Sakalas“ atstovų.  

Kaip informuoja „Zaxid.net“, po susistumdymo prie rotušės vartų jauni žmonės įsiveržė į miesto tarybą, pasidalijo į kelias grupes ir patraukė prie Lvovo mero Andrijaus Sadovojaus, laikinosios mero pavaduotojos humanitariniams klausimams Halynos Sličnojos ir mero pavaduotojo būsto ir komunalinio ūkio klausimams Serhijaus Babako kabinetų. 

Protestuotojams veržiantis į rotušę buvo sumušti du Lvovo mero administracijos vadovai ir municipalinės draugovės darbuotojas, naujienų agentūrai „Interfax-Ukraina“ vėliau pranešė Lvovo tarybos spaudos tarnybos vadovė Chrystyna Procak.      

Anot jos, šiuo metu dalis žmonių, šturmavusių rotušę, jau sugrįžo į palapinių miestelį šalia pastato, kiti vaikšto rotušės koridoriais ir, kaip patys sako, „kontroliuoja valdininkų darbą“.     

Lvovo tarybos atstovai iškvietė policiją, pareigūnai apklausia darbuotojus.