Pasaulyje

2019.05.29 13:29

Britanijos ministras Johnsonas stos prieš teismą dėl melo agituojant už „Brexitą“

LRT.lt2019.05.29 13:29

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministras šalininkas Borisas Johnsonas stos prieš teismą, nes yra kaltinamas melagingai agitavęs už „Brexito“ referendumą, praneša „The Guardian“.

Teisėjas nusprendė, kad kaltinimai B. Johnsonui melagingai agitavus einant oficialas pareigas yra pagrįsti, todėl jis turės stoti prieš teismą.

B. Johnsonas yra buvęs Londono meras ir vienas realiausių politikų perimti vyriausybės vadovo postą iš apie savo pasitraukimą pranešusios konservatorių partijos vadovės Theresos May, rašo „The Guardian“.

29-erių advokatas Marcus Ballas pradėjo sutelktinio finansavimo kampaniją, kuria siekta patraukti teisinėm atsakomybėn B. Johnsoną. Ieškinyje teigiama, kad B. Johnsonas 2016 metais kampanijos organizuojant referendumą dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES metu melavo, jog šalis kas savaitę į ES biudžetą sumoka po 350 mln. svarų. 

Sutelktinio finansavimo kampanijai pavyko surinkti 200 tūkst. svarų sterlingų ir pradėti teisminį procesą prieš politiką, praneša „The Guardian“.

Posėdyje teisininkas Lewisas Poweris sakė, kad ši byla nėra susijusi su „Brexito“ atidėjimu ar atšaukimu, bet su atsakomybe už niekuo nepagrįstų teiginių skleidimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt