Pasaulyje

2019.05.29 12:05

Kremlius reikalauja paaiškinimo: Ispanijos diplomatijos vadovas Rusiją pavadino „sena prieše“

LRT.lt2019.05.29 12:05

Maskva iškvietė pasiaiškinti Ispanijos ambasadorių po šios šalies užsienio reikalų ministro Josepo Borrellio pareiškimų, kad Rusija yra „sena priešė“, praneša „The Moscow Times“.

Ministras J. Borrellis praėjusią savaitę interviu Ispanijos dienraščiui „El Periodico“ pareiškė: „Mūsų sena priešė Rusija vėl sako, štai aš esu čia, ir jos grėsmė grįžo. Kinija taip pat prisistato kaip varžovas.“

Reaguodama į šį pasisakymą, Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad komentaras kenkia dvišaliams valstybių santykiams, rašo „The Moscow Times“.

Ispanijos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad šalies ambasadorius buvo iškviestas pasiaiškinti ir kritikavo tokius Rusijos veiksmus.

„Rusijos reakcija mus nemaloniai nustebino. Manome, kad jų reakcija perdėta, vertinant kai kuriuos pasvarstymus apie globalią geopolitiką iš europinės perspektyvos“, – nurodė Ispanijos užsienio reikalų minsiterijos atstovas.

Įtampa tarp Vakarų ir Rusijos išaugo po to, kai 2014 metais Rusija aneksavo priklausantį Krymo pusiasalį ir pradėjo karą Ukrainos rytuose bei teikia paramą šio regiono separatistams.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt