Pasaulyje

2019.05.29 11:00

Rusijai išduotas pilietis, kovojęs už „Islamo valstybę“ Sirijoje

BNS2019.05.29 11:00

Belgija išdavė Maskvai Rusijos pilietį, dalyvavusį kovos veiksmuose Sirijoje džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) gretose, trečiadienį pranešė Federalinė saugumo tarnyba (FSB). 

„Federalinė saugumo tarnyba kartu su Generaline prokuratūra, Vidaus reikalų ministerijos Interpolo nacionaliniu centriniu biuru ir Federaline bausmių vykdymo tarnyba organizavo Rusijos piliečio Imampašos Achmadovo, kurio tarptautinė paieška buvo paskelbta, ekstradiciją iš Belgijos Karalystės“, – informavo FSB viešųjų ryšių centras.    

FSB duomenimis, radikalaus islamo šalininkas I. Achmadovas 2014 metais išvyko į Turkiją, iš kur pasiekė Siriją. Prisijungęs prie IS jis dalyvavo kovos veiksmuose prieš vyriausybines pajėgas.    

Praėjusių metų birželį I. Achmadovas buvo sulaikytas Briuselyje, jam buvo skirtas kardomasis kalinimas iki ekstradicijos.  

„Dėl koordinuotų Rusijos teisėsaugos institucijų veiksmų buvo pateikti ieškomo asmens nusikalstamos veiklos įrodymai, leidę Belgijos valdžiai patenkinti prašymą jį išduoti“, – nurodė FSB.      

Gegužės 28 dieną I. Achmadovas buvo iš Briuselio atskraidintas į Maskvą. Jis buvo uždarytas į tardymo izoliatorių, atliekami būtini tyrimo veiksmai. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.