Pasaulyje

2019.05.29 09:54

Ministras: Lenkija beveik susitarė su JAV dėl karių skaičiaus didinimo šalyje

ELTA 2019.05.29 09:54

Varšuva ir Vašingtonas beveik susitarė dėl JAV karinio buvimo Lenkijoje didinimo. Tai trečiadienį Lenkijos radijui pareiškė šalies gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas.

Pasak jo, sprendimas didinti JAV kariškių skaičių Lenkijoje jau priimtas. „Dabar mes su Pentagonu svarstome, kada ir kokiu mastu tai įvyks. Šios derybos artėja prie pabaigos“, - teigė M. Blaszczakas.

„Labai tikėtina, kad per prezidento Andrzejaus Dudos vizitą (į JAV) bus suderintas bent jau pirmasis proceso, susijusio su Jungtinių Valstijų karinio buvimo Lenkijoje didinimu, etapas“, - pabrėžė ministras.

Lenkija ir JAV tariasi dėl Amerikos karinio buvimo Lenkijos teritorijoje didinimo nuo praėjusių metų rudens, kai per prezidento A. Dudos vizitą į Vašingtoną pirmą kartą nuskambėjo pasiūlymas įkurti šalyje „Trumpo fortą“.

Varšuva netgi pareiškė esanti pasirengusi skirti 1,5-2 milijardus dolerių atitinkamai JAV karinės bazės infrastruktūrai sukurti.

Oficialios informacijos apie tai, kaip bus plečiama JAV karinė parama Lenkijai, kol kas nėra. Varšuva tikisi, kad šias detales Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas paskelbs per savo vizitą į Lenkiją rugsėjo 1 d., kai bus pažymimos Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-osios metinės.

JAV administracijos atstovai apie tokį vizitą dar nepranešė.