Pasaulyje

2019.05.29 08:31

Japonijos policija atlieka kratą žmones peiliu puolusio vyro namuose

BNS 2019.05.29 08:31

Japonijos policija trečiadienį atlieka kratą namuose, kuriuose gyveno vyras, diena anksčiau Kavasakio mieste peiliu puolęs žmonių minią.

Per antradienio ryto ataką žuvo du žmonės: 11 metų moksleivė Hanako Kuribayashi ir 39 metų vienas iš tėvų, vyriausybės pareigūnas Satoshi Oyama, kuris buvo Mianmaro reikalų specialistas.

51 metų užpuolikas Ryuichi Iwasaki mirė per ataką susižalojęs peiliu. Jo siaubingo nusikaltimo motyvai vis dar neaiškūs.

Trečiadienį ryte policija krėtė jo namus netoli išpuolio vietos ir paėmė neaiškios medžiagos, pranešė visuomeninis transliuotojas NHK.

Vietos žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad R. Iwasaki gyveno su devintą dešimtį metų einančiais giminaičiais, bet daugiau detalių nepateikiama.

Policija nekomentavo tyrimo ir atsisakė pateikti daugiau informacijos apie užpuoliką.

Per išpuolį į pietus nuo Tokijo esančiame Kavasakyje taip pat buvo sužeista 17 kitų žmonių, daugiausia vaikų. 

Išpuolis įvyko vienoje autobusų stotelėje ankstų rytą, kai žmonės rengėsi važiuoti į darbą ar lydėti savo vaikus į mokyklą. R. Iwasaki tyliai prisėlino prie „Caritas“ mokyklos vaikų, laukusių mokyklos autobuso, ir pradėjo nesirinkdamas juos badyti peiliais, kuriuos laikė abiejose rankose. Galiausiai užpuolikas pats mirtinai susibadė kaklą.

Trečiadienį ryte dar nebuvo daug detalių apie užpuoliką ir nusikaltimo motyvus. Kaimynai vietos žiniasklaidai sakė, kad apie tą vyrą beveik nieko nežinojo.

Viena kaimynė naujienų agentūrai „Kyodo“ sakė, kad R. Iwasaki 40 minučių prieš išpuolį pasakė jai „Labas rytas“. Šį pabendravimą kaimynė pavadino neįprastu.

Naujienų agentūros pranešime sakoma, kad R. Iwasaki tikriausiai mokėsi vietos mokyklose, bet ši informacija kol kas nepatvirtinta.

Vyras, kuris teigė mokęs R. Iwasaki mokykloje, kai jam buvo maždaug 14 metų, transliuotojui NHK sakė, kad jis „nebuvo išsiskiriantis vaikas“.

„Jis ir jo draugai juokais apsistumdydavo, bet jis nieko nebuvo smarkiai užpuolęs“, – sakė mokytojas.

Po išpuolio Japonijos vyriausybė paskelbė persvarstysianti priemones į mokyklas ir iš jų keliaujančių vaikų saugumui užtikrinti.

Japonijos smurtinių nusikaltimų skaičius yra tarp mažiausių visame išsivysčiusiame pasaulyje, o vaikai, net maži, dažnai į mokyklą ir namo viešuoju transportu vyksta vieni.

„Visa vyriausybė sutartinai dirbs siekdama užtikrinti vaikų saugumą“, – po ministrų pasitarimo šiuo klausimu žurnalistams sakė vyriausybės atstovas Yoshihide Suga.

Išpuolis sukrėtė Japoniją, kur smurtinių nusikaltimų įvyksta itin retai, iš dalies dėl griežtų ginklų įsigijimo taisyklių.

Trečiadienį ryte žmonės vis dar ateidavo į išpuolio vietą padėti gėlių ir kitų daiktų žuvusiesiems pagerbti.

Minėta „Caritas“ mokykla likusią savaitės dalį bus uždaryta. Pareigūnai antradienį sakė, kad po atakos pasiūlys moksleiviams psichologinę pagalbą.