Pasaulyje

2019.05.28 14:51

Urugvajaus diplomatas Enrique Iglesias paskirtas ES specialiuoju pasiuntiniu Venesuelai

BNS 2019.05.28 14:51

Buvęs Urugvajaus užsienio reikalų ministras, patyręs diplomatas Enrique Iglesias paskirtas Europos Sąjungos specialiuoju pasiuntiniu Venesuelai.

E. Iglesias vadovauja Amerikos valstybių plėtros bankui ir Iberijos (Pirėnų) pusiasalio ir Lotynų Amerikos regiono valstybių generaliniam sekretoriatui (SEGIB) – Madride įsikūrusiai tarptautinei organizacijai, atstovaujančiai Lotynų Amerikos šalims, Ispanijai bei Portugalijai. 

Diplomatas turi tiek Urugvajaus, tiek Ispanijos pilietybes.  

E. Iglesią specialiuoju pasiuntiniu paskyrė ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini (Federika Mogerini).

Kaip pažymima antradienį išplatintame pranešime, šiuo paskyrimu siekiama „prisidėti prie taikaus ir demokratiško krizės Venesueloje sureguliavimo“. Pareiškime priduriama, kad specialusis pasiuntinys buvo paskirtas po Tarptautinės kontaktinės grupės Venesuelos krizei spręsti diskusijų. 

Kontaktinė grupė sako, kad užuot atlikusi tarpininkės vaidmenį, ji siekia, kad būtų sudarytos sąlygos surengti sąžiningus ir skaidrius prezidento rinkimus bei saugiai pristatyti humanitarinę pagalbą. 

Grupė taip pat remia šiuo metu Norvegijoje vykstančias derybas tarp prezidento Nicolas Maduro (Nikolo Maduro) vyriausybės ir opozicijos.