Pasaulyje

2019.05.28 14:24

Turkijos gynybos ministras: rusiškų raketų pristatymas gali būti atidėtas

ELTA2019.05.28 14:24

Rusiškos raketų sistemos S-400 „Triumf“ į Turkiją gali atkeliauti ne birželį, kaip buvo planuota, o kiek vėliau, teigia Turkijos gynybos ministras Hulusi Akaras.

„Birželį jos dar gali nebūti pristatytos (į Turkiją), jos atvyks ateinančiais mėnesiais. Pristatymo procesas jau prasidėjo“, - televizijos kanalo „Haber Turk“ eteryje sakė H. Akaras.

Visgi, pabrėžė ministras, sandoris su Rusija dėl S-400 įsigijimo jau patvirtintas, todėl jo atšaukti, nepaisant JAV raginimų, neįmanoma.

„Klausimas dėl S-400 įsigijimo jau užbaigtas, tai jau užbaigtas reikalas. Tai būtina suprasti. Mūsų prezidentas (Recepas Tayyipas Erdoganas) ne kartą tai sakė. Parengti S-400 į Turkiją atvyks rusų techninis personalas“, – kalbėjo H. Akaras, neatskleisdamas, kada konkrečiai rusų inžinieriai atvyks į Turkiją.

Paklaustas, ką darytų Turkija, jei JAV nuspręstų nutraukti naikintuvų F-35 perdavimą šaliai ir ar tokiu atveju Turkija svarstytų juos pakeisti rusiškais naikintuvais, H. Akaras tikino, kad kol kas tokio sprendimo priimta nėra.

„Jei Jungtinės Valstijos pakeis savo poziciją dėl šio susitarimo, mes ieškosime savų sprendimų“, – teigė H. Akaras.
Praeitą savaitę skelbta, kad Turkija jau siunčia kariškius į Rusiją, kur jie bus apmokyti naudotis zenitine raketų sistema S-400, kurią Ankara įsigyja iš Rusijos, nepaisydama Vašingtono prieštaravimų.

Balandžio pradžioje JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as pareiškė, kad Vašingtonas nestovės šalia tuo metu, kai NATO narė perka ginkluotę iš Rusijos.

„Turkija turi pasirinkti - ji nori likti svarbia sėkmingiausio karinio aljanso pasaulio istorijoje nare, ar rizikuoti šia partneryste priimant tokius neapgalvotus sprendimus, kurie kenkia visam Aljansui", – sakė M. Pence`as.

Turkija ir Rusija dėl S-400 „Triumf" pirkimo pradėjo derėtis 2016 m., o sandoris patvirtintas 2017-ųjų rugsėjo 12 d. Turkija taps pirmąja NATO valstybe nare, savo šalyje naudojančia rusiškas S-400 raketų sistemas. S-400 „Triumf" sistemos, kaip ne kartą tikino ekspertai, yra nesuderinamos su dabartinėmis NATO priešraketinėmis sistemomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.