Pasaulyje

2019.05.28 12:29

Maduro teigia, kad yra pasiruošęs derėtis su Venesuelo opozicija

ELTA2019.05.28 12:29

Venesuelos vyriausybė yra pasiruošusi pradėti derybas su šalies opozicija visais klausimais, siekiant demokratiškai išspręsti šalyje tvyrančią krizę, sakė Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro.

Prezidento teigimu, gegužės 16 d. Venesuelos vyriausybės delegacija vyko į Norvegiją aptarti derybų su opozicija galimybės, nes jie „tiki dialogu“.

Gegužės 16 d. derybininkai, atstovaujantys Venesuelos prezidento Nicolaso Maduro vyriausybei ir opozicijos lyderiui Juanui Guaido, pirmą kartą susitiko Osle aptarti politinės krizės Venesueloje sprendimo būdus. N. Maduro vėliau apibūdino konsultacijas kaip labai pozityvias.

Praėjusį šeštadienį Norvegijos užsienio reikalų ministerija skelbė, kad Venesuelos vyriausybės ir opozicijos atstovai greitu metu Osle surengs kitą susitikimą, rengiantis dialogui, kuriame tarpininkaus Norvegija.

Priešingai nei kitos Europos šalys, Norvegija išliko neutrali ir nepripažino J. Guaido laikinuoju Venesuelos prezidentu, tačiau šalis bando tarpininkauti tarp Venesuelos opozicijos ir vyriausybės.

Venesueloje jau ne vieną mėnesį vyksta kova dėl valdžios tarp N. Maduro ir J. Guaido, kurį laikinuoju Venesuelos prezidentu pripažino daugiau kaip 50 šalių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt