Pasaulyje

2019.05.28 12:11

Zelenskis apsilankė karo nuniokotame Donbase: nori baigti konfliktą šalies rytuose

LRT.lt 2019.05.28 12:11

Naujasis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį lankėsi rytiniame šalies regione Donbase, kur vyksta karas su Rusijos remiamais separatistais, praneša „Radio Free Europe/Radio Liberty“.

Paviešintose nuotraukose V. Zelenskis vaikšto po karo draskomą regioną, kur žuvo jau 13 tūkst. žmonių, su neperšaunama liemene ir karišku šalmu, o po jais vilki įprastus melsvus marškinius. Tuo tarpu jo pirmtakas Petro Porošenka buvo pamėgęs rengtis pilna kariška apranga.

Apie gegužės 27 dieną vykusį vizitą į Donbaso regioną iš anksto nebuvo paskelbta. V. Zelenskis susitiko su Ukrainos kariais Luhansko Stanycioje ir Ščastioje Luhansko apskrityje, skelbia prezidento spaudos tarnyba.

Jos teigimu, naujasis Ukrainos prezidentas regione lankėsi siekdamas susipažinti su Ukrainos kariuomenės pozicijomis.

V. Zelenskis susitikęs su kariais domėjosi jų gyvenimo sąlygomis, maisto kokybe, turima įranga, apgyvendinimu, socialinėmis garantijomis ir dalinių sudėtimi, pranešė spaudos tarnyba, kurią cituoja „Radio Free Europe/Radio Liberty“.

„Sąlygos Ukrainą ginančios kariuomenei privalo būti geros“, – sakė V. Zelenskis.

Ukrainos prezidentas pareiškė, kad vienas pagrindinių jo prioritetų – užbaigti karą šalies rytuose – ir kad tai įgyvendintų jis yra pasiruošęs susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Tačiau V. Putino atstovas Dmitrijus Peskovas nurodė, kad Rusijos prezidentas tai galėtų padaryti tik po to, kai Ukrainos vadovas „išspręs vidinį konfliktą Ukrainos rytuose“ ir „normalizuos Rusijos–Ukrainos santykius“, praneša „Radio Free Europe/Radio Liberty“.

Rusija neigia, kad kariauja su Ukraina šios šalies rytuose ir teikia paramą separatistams, nors tam prieštarauja gausybė įrodymų.

Praėjusių metų lapkritį Rusijos karo laivai taranavo Ukrainos laivus ir suėmė jais plaukusius jūreivius Kerčės sąsiauryje, kuris skiria aneksuotą Krymo pusiasalį ir Rusiją. Jungtinių Tautų tribunolas pripažino, kad jūreiviai sulaikyti neteisėtai ir nurodė Rusijai juos paleisti, bet Maskva pareiškė tokių nurodymų nevykdysianti.