Pasaulyje

2019.05.27 18:33

Ukraina tikisi naujos sudėties EP palaikymo užkardant Rusijos agresiją

Darius Mikutavičius, ELTA2019.05.27 18:33

Ukrainos užsienio reikalų ministerija (URM) padėkojo ES už pastangas sustabdyti Rusijos kišimąsi į rinkimus ir pabrėžė, kad Ukraina tikisi naujos sudėties Europos Parlamento (EP) palaikymo užkertant kelią Rusijos agresijai.

„Negalutiniai EP rinkimų rezultatai rodo, kad proeuropietiškos jėgos užtikrintai laimėjo. Šios jėgos yra pasirengusios rasti efektyvius naujų Europos iššūkių ir grėsmių sprendimo būdus“, – sakoma Ukrainos URM pranešime, kurį cituoja agentūra UNIAN.

Pasak ministerijos, Ukraina sekė rinkimus, o didelis ES rinkėjų aktyvumas parodė, kad Bendrijos gyventojai yra ištikimi Europos idėjai.

„Deklaruodama savo europietišką kryptį ir bendras vertybes, Ukraina su dideliu dėmesiu sekė demokratinius ES valstybių rinkimus. Didelis rinkėjų susidomėjimas EP rinkimais parodė, kad jie pasitiki ES institucijomis ir yra ištikimi Europos idėjai“, – teigia Ukrainos URM.

Taip pat URM pasveikino EP rinkimų metų ES pademonstruotą atsilaikymą prieš Rusijos bandymus įsikišti į šiuos rinkimus.

„Sveikiname pademonstruotą gebėjimą pasipriešinti Rusijos bandymams kibernetinių ir dezinformacijos atakų bei propagandos būdu įsikišti į rinkimų procesą“, – teigiama Ukrainos URM pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt