Pasaulyje

2019.05.27 13:24

Prancūzijos vyriausybė nusivylė, kad Macrono judėjimas pralaimėjo EP rinkimuose populistams

BNS2019.05.27 13:24

Prancūzijos vyriausybė pirmadienį pareiškė esanti nusivylusi šalies prezidento Emmanuelio Macrono centristų judėjimo pralaimėjimu Europos Parlamento rinkimuose, bet premjeras dėl to esą atsistatydinti neketina.

Radijui RMC vyriausybės atstovė Sibeth Ndiaye rinkimų rezultatus pavadino „nuviliančiais“.

„Akivaizdu, kad mes šiuose rinkimuose ne pirmi. Mes nelaimėjome, mes – pralaimėjome“, – sakė ji.

Vis dėlto S. Ndiaye pabrėžė, kad, nepaisant rinkimus į EP laimėjusio kraštutinių dešiniųjų „Nacionalinio sambūrio“ lyderės Marine Le Pen raginimų, šalies parlamentas paleistas nebus, o ministras pirmininkas Edouard'as Philippe`as trauktis taip pat neketina.

„Edouard'o Philippe'o atsistatydinimo nebus“, – sakė vyriausybės atstovė.

Rinkimų rezultatai rodo, kad Prancūzijoje rinkimus į EP laimėjo „Nacionalinis sambūris“, surinkęs 23,31 proc. balsų, antra liko E. Macrono partija „Respublika, pirmyn!“ (Le Republique En Marche, LREM), už kurią balsavo 22,41 proc. rinkėjų.  

Išvakarėse M. Le Pen pareiškė, kad jos partijos sėkmė rinkimuose atspindi realų prancūzų požiūrį į politikus, ir paragino prezidentą pasidaryti atitinkamas išvadas.

„Mano nuomone, jis neturi kito pasirinkimo kaip tik paleisti Nacionalinį Susirinkimą, kad suteiktų galimybę (įvykti) demokratiškesniems ir galų gale atspindintiems realią visuomenės nuomonę rinkimams“, – pareiškė politikė po to, kai buvo paskelbti preliminarūs rinkimų į EP rezultatai.

M. Le Pen tvirtino, kad šie rinkimai į EP buvo sėkmingiausi jos partijai per visą jos gyvavimo istoriją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt