Pasaulyje

2019.05.27 13:07

Kinija: bet kokios derybos su JAV turi būti paremtos abipuse pagarba

ELTA 2019.05.27 13:07

Bet kokios Kinijos derybos, ypač - prekybos srityje, su Jungtinėmis Valstijomis, turi būti paremtos abipuse pagarba ir lygiateisiškumu, teigia Kinijos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovas Lu Kangas.

„Visada tikėjome ir tebetikime, kad bet kokie dviejų šalių nesutarimai turėtų būti išspręsti draugiškomis derybomis ir diskusijomis. Visada siekėme derybų ir diskusijų tarp Kinijos ir JAV, kurios būtų paremtos abipuse pagarba, lygiateisiškumu ir abipuse nauda“, – spaudos konferencijoje sakė Lu Kangas.

Kinijos URM pakomentavo derybas po to, kai Japonijoje vizito atvykęs Donaldas Trumpas pareiškė, kad prekybos susitarimas tarp Pekino ir Vašingtono veikiausiai bus pasirašytas, tačiau JAV prezidentas neatskleidė, kada tiksliai tikisi pasirašyti galutinį susitarimą.

„Manau, kada nors ateityje, Kinija ir JAV turės puikų prekybos susitarimą, mes to laukiame“, - po susitikimo su Japonijos premjeru Shinzu Abe kalbėjo D. Trumpas.

Visgi, pabrėžė Kinijos URM atstovas, Pekinas iš amerikiečių pusės girdėjo įvairių pareiškimų, o Kinija, Lu Kango teigimu, buvo nuosekli.

„Girdėjome įvairių pareiškimų dėl Kinijos ir JAV ekonomikos ir prekybos diskusijų iš daugelio žmonių, įskaitant ir labai aukšto rango Jungtinių Valstijų pareigūnų. Kartais buvo kalbama, kad susitarimas bus pasiektas jau greitai, kartais - kad susitarimą pasiekti yra itin sunku. Kinijos pozicija šiuo atveju buvo nuosekli“, – tikino Lu Kangas.

Prekybos karas tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų prasidėjo pernai. Jungtinės Valstijos kaltino Pekiną verčiant Jungtinių Valstijų bendroves, veikiančias Kinijoje, dalytis technologijomis su vietiniais partneriais ir perduoti intelektinės nuosavybės paslaptis.

Pati Kinija tai neigia. D. Trumpo administracijos pareigūnai taip pat prieštarauja Kinijos keliamiems prekybos barjerams, kaip valstybinėms subsidijoms, reguliavimui, verslo licencijavimo procedūroms, prekių standartų priežiūrai ir kitoms praktikoms, kurios, esą užveria Kinijos rinką užsienio įmonėms arba suteikia vietos įmonėms nesąžiningą pranašumą.