Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.26 18:43

Irano URM paneigė pranešimus apie derybų su JAV pradžią

BNS 2019.05.26 18:43

Irano užsienio reikalų ministerija pareiškė, jog jokios derybos tarp Teherano ir Vašingtono nevyksta – nei tiesioginės, nei netiesioginės.

Irano URM oficialaus atstovo Abbaso Mousavio atitinkamo turinio pareiškimas sekmadienį paskelbtas ministerijos interneto svetainėje.

A. Mousavis kategoriškai paneigė „pranešimus, kurie buvo pagrįsti Kuveito pareigūno pasisakymais, neva Iranas ir Jungtinės Valstijos tariamai pradėjo dvišales derybas“.

„Nėra tiesioginių ar netiesioginių derybų tarp Irano ir Jungtinių Valstijų“, – pabrėžė A. Mousavis.

Irakas sekmadienį pasisiūlė tarpininkauti sprendžiant tarp jo dviejų sąjungininkų – JAV ir Irano – iškilusią krizę, didinančią įtampą visame Artimųjų Rytų regione.

Pastarosiomis savaitėmis įtampa tarp Vašingtono ir Teherano smarkiai išaugo, Jungtinėms Valstijoms „dėl numanomų Irano grėsmių“ pasiuntus į Persijos įlanką lėktuvnešio smogiamąją grupę bei strateginių bombonešių B-52. Be to, JAV, Vidurio Rytuose jau turinčios 600 karių, planuoja pasiųsti į regioną dar 900 kariškių.

Irano dvasinis lyderis Ali Khamenei šio mėnesio viduryje pareiškė, kad Iranas atsisakė tolesnių derybų su Jungtinėmis Valstijomis, kad galėtų toliau priešintis Vašingtonui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi