Pasaulyje

2019.05.26 11:33

Atsistatydina Papua Naujosios Gvinėjos premjeras – įtariamas dėl sandorių su energetikos gigantais

BNS 2019.05.26 11:33

Papua Naujosios Gvinėjos premjeras Peteris O'Neillas sekmadienį atsistatydino, pranešė vietos žiniasklaida.

Apie savo sprendimą jis paskelbė pastaruoju metu savo postus palikus daugeliui vyriausybės narių.

P. O'Neillo, premjeru buvusio nuo 2011 metų, postą perėmė Julius Chanas, jau dukart vadovavęs vyriausybei, pranešė šalies transliuotojas EMTV.

„Svarbu išlaikyti tam tikrą stabilumą. Girdėjome raginimus ir sutikome, kad būtų keičiama vyriausybė“, – sakė P. O'Neillas žurnalistams. 

J. Chanas pažadėjo dėti visas pastangas, kad pereinamuoju laikotarpiu būtų užtikrintas šios valstybės Ramiajame vandenyne stabilumas. 

„Noriu padėkoti ministrui pirmininkui Peteriui O'Neillui už viską, ką jis padarė, kad šalis būtų tokia, kokia yra dabar“, – sakė jis.  

„Papua Naujosios Gvinėjos vyrai ir moterys... mūsų trumpa atmintis. Rytoj atsigręšite ir pamatysite dalykus, kuriuos jis nuveikė. Tačiau toks jau tas gyvenimas – turime judėti pirmyn“, – kalbėjo J. Chanas.  

54 metų P. O'Neillas anksčiau šį mėnesį laimėjo parlamente surengtą balsavimą dėl pasitikėjimo. Tačiau premjeras buvo vis smarkiau spaudžiamas atsistatydinti dėl anksčiau šiais metais pasirašytos milijardų dolerių vertės sutarties su energetikos milžinėmis „Total“ ir „ExxonMobil“ dėl suskystintų gamtinių dujų.  

Dėl šios sutarties Papua Naujosios Gvinėjos suskystintų gamtinių dujų eksportas turėtų padidėti beveik du kartus. Tačiau vietos bendruomenės skundžiasi, kad analogiškos sutartys praeityje joms neatnešė jokios naudos.