Pasaulyje

2019.05.25 15:48

Malta išgelbėjo daugiau kaip 200 migrantų

BNS2019.05.25 15:48

Maltos karinis laivynas šeštadienį pranešė išgelbėjęs dar 216 migrantų, tarp kurių esama moterų ir vaikų, iš dviejų dviejų laivelių, rastų Viduržemio jūroje.

Malta, kurioje šeštadienį vyksta Europos Parlamento rinkimai, ragino Europos Sąjungą padėti susitvarkyti su migrantų antplūdžiu, daug didesnei kaimynei Italijai pradėjus griežtai riboti atvykėlių srautą.

Laivyno pranešime sakoma, kad migrantai buvo rasti dviejuose laiveliuose ir kad pirmoji grupė buvo išgelbėta, kai „pasiuntė nelaimės signalą, jog į jų laivas teka vanduo“.

Kai šie žmonės buvo plukdomi į Maltą, esančią netoli Libijos, buvo gautas „kitas nelaimės signalas iš kito migrantų laivo“.

„Taigi, patrulių laivas apsisuko ir nuplaukė gelbėti antrosios grupės“, – pažymėjo kariškiai ir pridūrė, kad „tarp išgelbėtųjų esama nėščių moterų ir suaugusiųjų nelydimų nepilnamečių“.

Visi jie turėtų vėliau šeštadienį pasiekti Maltą.

Ši 450 tūkst. gyventojų turinti sala tampa daugelio migrantų, mėginančių perplaukti Viduržemio jūrą iš Šiaurės Afrikos, kelionės tikslu. Spaudimas Maltai dar labiau padidėjo dėl Italijos griežtos pozicijos migrantų atžvilgiu.

Šiemet Maltą pasiekė jau daugiau kaip 500 migrantų. Tuo metu į Italiją, turinčią 130 kartų daugiau gyventojų, atplaukė 1 425 atvykėliai.

Tarptautinės migracijos organizacijos duomenys rodo, kad šiemet į Europą atkeliavo 24 687 migrantai. Šis skaičius daug mažesnis negu 2015 metais Bendriją užplūdusi maždaug milijono atvykėlių banga. Tikėtina, kad šiemet migrantų bendras skaičius bus gerokai mažesnis negu praeitais metais, kai į ES atvyko 144 tūkst. žmonių.

Tarp ES valstybių šiemet daugiausiai migrantų (apie 65 tūkst.) priėmė Ispanija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.