Pasaulyje

2019.05.25 15:08

Irano ministras: JAV kariai didina „grėsmę tarptautinei taikai“

BNS2019.05.25 15:08

Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas šeštadienį pareiškė, kad JAV sprendimas dislokuoti 1,5 tūkst. papildomų karių Artimuosiuose Rytuose kelia „grėsmę tarptautinei taikai“, pranešė valstybinė žiniasklaida.

„Didėjantis JAV pajėgų skaičius mūsų regione yra labai pavojingas ir kelia grėsmę tarptautinei taikai ir saugumui, todėl su tuo negalima taikstytis“, – prieš išvykdamas į savo šalį po vizito Pakistane iraniečių valstybinei naujienų agentūrai IRNA pareiškė M. J. Zarifas.

Vašingtonas, kiek anksčiau šį mėnesį į Iraną pasiuntęs lėktuvnešio smogiamąją grupę bei strateginių bombonešių B–52, teigia, kad pajėgų stiprinimas yra atsakas į neseniai įvykusią Irano vadovų patvirtintą išpuolių „kampaniją“.

„Amerikiečiai naudoja tokius teiginius, kad pateisintų savo priešišką politiką ir sukurtų įtampą Persijos įlankoje“, – pareiškė M. J. Zarifas.

Šį mėnesį Jungtinės Valstijos panaikino paskutines išimtis iš vienašališkų sankcijų, kurias JAV įvedė, kai praėjusių metų gegužės mėnesį išstojo iš 2015 metais sudaryto tarptautinio susitarimo dėl Irano branduolinės programos.

Šis žingsnis sudavė naują stiprų smūgį ir šiaip šlubuojančiai Irano ekonomikai, nes net tokios balsingos atnaujintų sankcijų kritikės kaip Turkija paskelbė nutraukiančios naftos pirkimą iš Irano.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt