Pasaulyje

2019.05.25 12:36

Ant Everesto žuvus dar dviem alpinistams bendras sezono aukų skaičius padidėjo iki 10

BNS2019.05.25 12:36

Ant Everesto žuvus dviem alpinistams iš Airijos ir Didžiosios Britanijos, pastarosios pražūtingos savaitės ant aukščiausios pasaulyje viršukalnės aukų padaugėjo iki 10, šeštadienį pranešė ekspedicijų organizatoriai.

44 metų britas Robinas Fisheris (Robinas Fišeris) šeštadienį ryte pasiekė viršūnę, bet susmuko šlaitu nusileidęs apie 150 metrų.

„Mūsų vedliai mėgino padėti, bet jis greitai mirė“, – naujienų agentūrai sakė bendrovės „Everest Parivar Expedition“ atstovas Murari Sharma (Muraris Šarma).

Tuo metu kopdamas iš šiaurinės Tibeto pusė penktadienį ryte mirė 56 metų airis, patvirtino jo ekspedicijos organizatoriai, paskelbę žinutę savo „Facebook“ paskyroje.

Vyras nusprendė grįžti nepasiekęs viršūnės, bet mirė savo palapinėje prie Šiaurės balno perėjos, apie septynių kilometrų aukštyje.

Pastarąją savaitę ant Everesto žuvo keturi alpinistai iš Indijos ir po vieną JAV, Austrijos ir Nepalo pilietį. Dar vienas airių alpinistas laikomas žuvusiu po to, kai jis paslydo ir nukrito iš didelio aukščio netoli viršūnės.

Manoma, kad mažiausiai keturių žmonių mirtys susijusios su laukimu didžiulėse eilėse vadinamojoje Everesto „mirties zonoje“. Šie incidentai padidino susirūpinimą, kad ekspedicijų organizatoriai stengiasi kuo daugiau uždirbti, nepaisydami saugumo.

Šių metų pavasario kopimo sezonui Nepalas išdavė rekordiškai daug (381) leidimų, daugiausiai užsieniečiams. Kiekvienas iš šių leidimų kainuoja 11 tūkst. dolerių.

Kiekvieną leidimą turintį alpinistą lydi mažiausiai vienas šerpas, todėl prie Everesto viršūnės susidaro didelės eilės, juolab kad kopimui tinkamų dienų skaičių šiemet sumažino nepalankūs orai.

Apskaičiuota, kad iki penktadienio iš Nepalo pusės Everesto viršūnę pasiekė 600 žmonių, pranešė šalies vyriausybė, remdamasi ekspedicijų organizatorių informacija.

Dar mažiausiai 140 žmonių yra gavę leidimus kopti šiauriniu Tibeto šlaitu, nurodo bendrovės. Tikėtina, kad šiemet į aukščiausią viršukalnę įkopusių žmonių skaičius gali sumušti pernykštį rekordą, kai ant jos pabuvojo 807 žmonės.

Daugelyje Himalajų viršukalnių, įskaitant Everestą, giedrų orų laikotarpis nuo balandžio pabaigos iki gegužės galo yra palankiausias laikas kopti.

Šiemet ant kitų aukštesnių kaip 8 km Himalajų viršukalnių žuvo aštuoni kiti alpinistai, o dar du yra dingę

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt