Pasaulyje

2019.05.24 22:30

Trumpas į Artimuosius Rytus siunčia papildomų karių

BNS 2019.05.24 22:30

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį paskelbė, kad į Artimuosius Rytus išsiųs 1,5 tūkst. papildomų karių.

Jo teigimu, tų karių vaidmuo bus „daugiausia apsauginis“. Tai jis pareiškė bendraudamas su žurnalistais prie Baltųjų rūmų prieš išvykdamas vizito į Japoniją.

„Norime apsaugos Artimuosiuose Rytuose, – kalbėjo prezidentas. – Siųsime palyginti nedaug karių,.. apie 1 500 žmonių.“

JAV šį mėnesį pradėjo stiprinti savo pajėgas Persijos įlankos regione, reaguodamos į, jų teigimu, Irano keliamą grėsmę.

Anksčiau penktadienį D. Trumpo administracija informavo Kongresą apie planus stiprinti pajėgas Artimuosiuose Rytuose.

Dokumente, kurio kopiją gavo naujienų agentūra AP, sakoma, kad artimiausiomis savaitėmis į regioną bus išsiųsta „maždaug“ 1 500 karių, kurių „pareigos ir veikla pirmiausia bus gynybinio pobūdžio“.

Be kita ko, į Persijos įlankos regioną Pentagonas siunčia žvalgybos orlaivių, naikintuvų, taip pat oro erdvės gynybos sistemų „Patriot“.

„Tai yra protingas atsakas į tikėtinas Irano grėsmes“, – tvirtino laikinasis gynybos sekretorius Patrickas Shanahanas (Patrikas Šanahanas).

Pentagono pareigūnai sako, kad JAV pajėgos regione stiprinamos reaguojant į naujausius incidentus, kurie, JAV žvalgybos teigimu, buvo susiję su Irano lyderiais.

Praėjusią savaitę Bagdado „žaliojoje zonoje“ – įtvirtintame vyriausybės įstaigų ir ambasadų rajone – nukrito reaktyvinis sviedinys, per mįslingas „diversijas“ netoli Jungtinių Arabų Emyratų Fudžairos uosto buvo apgadinti keturi laivai, o prieš svarbų Saudo Arabijos naftotiekį dronų ataką surengė Irano palaikomi Jemeno husių sukilėliai.