Pasaulyje

2019.05.24 20:39

JAV valstybės sekretorius Pompeo kitą savaitę lankysis Vokietijoje

BNS 2019.05.24 20:39

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo kitą savaitę lankysis Vokietijoje po to, kai anksčiau šį mėnesį dėl išaugusios įtampos su Iranu jis netikėtai atšaukė savo kelionę į Berlyną, penktadienį pranešė Valstybės departamentas.

Valstybės departamentas nurodė, kad M. Pompeo susitiks su Vokietijos kanclere Angela Merkel Berlyne, o vėliau lankysis dar keliuose Europos miestuose. Iš Vašingtono valstybės sekretorius išvyksta ketvirtadienį.

M. Pompeo netikėtai atšaukė gegužės 7-ąją planuotą vizitą Vokietijoje ir iš Europos atskrido kelias valandas trukusio apsilankymo Irake. Kiek anksčiau Pentagonas pranešė „dėl numanomų Irano grėsmių“ pasiuntęs į Persijos įlanką lėktuvnešio smogiamąją grupę bei strateginių bombonešių B-52.

Kaip pranešė Valstybės departamentas, po susitikimo su A. Merkel ir Vokietijos užsienio reikalų ministru Heiko Maasu M. Pompeo vyks į Šveicariją bei Nyderlandus, o vėliau prisijungs prie JAV prezidento Donaldo Trumpo, birželio pradžioje vykstančio valstybinio vizito į Jungtinę Karalystę.