Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.24 19:54

Prancūzijos Liono miesto centre nugriaudėjo sprogimas, yra sužeistųjų

atnaujinta 21.08
BNS, ELTA 2019.05.24 19:54

Prancūzijos Liono miesto centre penktadienį nugriaudėjo sprogimas, pranešė vietos žiniasklaida ir pareigūnai. Pranešama apie sužeistuosius.

Sprogimas driokstelėjo Liono pėsčiųjų gatvėje prie vienos kepyklos. Kaip pranešama, sprogo „paketas su sprogstamuoju užtaisu“. Šaltinis iš policijos naujienų agentūrai AFP sakė, kad jame buvo varžtų.

Sprogimas nugriaudėjo penktadienį Victoro Hugo pėsčiųjų gatvėje Liono centre. Televizijos kanalo BFM žiniomis, nukentėjo mažiausiai 10 žmonių.  

Nukentėjusiųjų gyvybėms pavojus negresia, sakė prokuratūros atstovas.

Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo, kaip nežinomas vyras palieka krepšį prie kepyklėlės pėsčiųjų gatvėje Liono centre, kur penktadienį įvyko sprogimas. Tai pranešė Prancūzijos televizijos kanalas BFM.

Jo žiniomis, vyras atvažiavo dviračiu apie 17 valandą 30 minučių vietos laiku (18 valandą 30 minučių Lietuvos laiku). Jo veidą dengė gobtuvas ir tamsūs akiniai. Bet prokuratūros atstovai teigia nustatę jo tapatybę.

Incidento vietoje dirba išminuotojai, kurie tikrina, ar rajone nėra daugiau sprogmenų. Teritoriją kontroliuoja kariškiai, dalyvaujantys antiteroristinėje operacijoje „Sentinelle“.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas per interviu socialiniame tinkle „Facebook“ pavadino tą sprogimą „ataka“, tačiau nurodė, kad „kol kas“ apie aukas nepranešama.

„Ne man skelbti apie žuvusiuosius, bet, atrodo, aukų čia nėra. Yra sužeistųjų, tad, akivaizdu, galvoju apie juos ir jų šeimas“, – sakė prezidentas.

„Buvo sužeista viena aštuonmetė mergaitė... Mums palengvėjo, nes, regis, nėra sunkių sužalojimų, tačiau, kita vertus, esame tikri, kad (detonavo) sprogstamasis įrenginys“, – sakė Liono antrojo rajono meras Denisas Broliquier.

Lionas yra trečias pagal dydį Prancūzijos miestas. Mieste ir jo priemiesčiuose gyvena 2,3 mln. žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi