Pasaulyje

2019.05.24 18:45

Kinija: dėl „Boeing 737 Max“ skrydžių draudimo praradome per 500 mln. eurų

Darius Mikutavičius, ELTA2019.05.24 18:45

Kinijos oro linijų nuostoliai, patirti dėl „Boeing 737 Max“ skrydžių draudimo, iki birželio pasieks 4 mlrd. juanių (517 mln. eurų), teigia Kinijos oro transporto asociacija (CATA).

Kinija pati pirmoji sustabdė „Boeing 737 Max“ skrydžius po kovą Etiopijoje įvykusios katastrofos, nusinešusios 157 žmonių gyvybes. Anksčiau šią savaitę Kinijos oro linijos pareikalavo iš „Boeing“ kompensacijos dėl skrydžių draudimo.

„Tikimės, kad „Boeing“ atsižvelgs į kompensacijos reikalavimus ir pasiūlys tinkamus ir teisėtus sprendimus“, - sakoma CATA pranešime, kurį cituoja „Reuters“.

Asociacija atstovauja 41 šalies oro linijai. Pasak CATA, Kinijos oro linijų lainerių parkuose šiuo metu be darbo stovi 96 „Boeing 737 Max“ orlaiviai, o nuostoliai bėgant laikui tik augs.

„Įdėmiai stebėsime įvykių eigą ir padėsime asociacijos bendrovėms, jei to prireiks, apginti savo teisėtus interesus. Visgi, laikui bėgant, įmonių nuostoliai tik augs“, - teigia CATA.

Po dviejų katastrofų pernai spalį Indonezijoje ir kovo 10 d. Etiopijoje, nusinešusių iš viso 346 žmonių gyvybes, „Boeing 737 Max" orlaivių skrydžiai yra draudžiami tol, kol bus išaiškintos tikslios tragedijų priežastys.
Preliminarūs juodųjų dėžių duomenys parodė, kad Indonezijos „Lion Air" ir Etiopijos „Ethiopian Airlines" pilotų valdomų orlaivių katastrofos galėjo būti panašios.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt