Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.24 18:05

Morawieckis: Europos Parlamente dirbsime su visais, išskyrus Le Pen

ELTA 2019.05.24 18:05

Valdančioji Lenkijos Teisės ir Teisingumo (PiS) partija yra pasirengusi derėtis dėl bendradarbiavimo Europos Parlamente (EP) su visais, išskyrus pranūczų euroskeptikės Marine Le Pen partiją.

„Esame lankstūs, tačiau atmetame aljansą, kuriame būtų Prancūzijos nacionalinio fronto narių“, – interviu polskatimes.pl sakė Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis, pavadindamas M. Le Pen partiją senu jos pavadinimu.

M. Morawieckis interviu vis dėlto neatmetė galimybės derėtis dėl bendradarbiavimo su kitais euroskeptikais – Matteo Salvinio vadovaujamos Italijos „Šiaurės Lygos“ ar ispanų „Vox“.

Šiuo metu PiS darbuojasi euroskeptikų Europos konservatorių ir reformistų (ECR) frakcijoje, kurią taip pat sudaro dalis buvusių „Alternatyvos Vokietijai“ (AfD) narių.

Tuo tarpu „Šiaurės Lyga“ kartu su M. Le Pen Nacionaliniu frontu sudaro populistinę Tautų ir laisvės Europos frakciją (ENF).
Šiuo metu sąjungininkų naujajame EP ieškantis M. Salvinis tikisi prisitraukti ir PiS. Italas sausį Varšuvoje susitiko su PiS lyderiais.
Pats M. Morawieckis tikino, kad ES esą turėtų būti reformuojama piliečių, o ne Briuselio technokratų naudai.

„Esame eurorealistai, ir aš esu įsitikinęs, kad naujosios sudėties EP susitelks ties Europos reformomis piliečių, o ne tik technokratų naudai“, – sakė Lenkijos premjeras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi