Pasaulyje

2019.05.24 16:20

Prancūzijos pareigūnai įtaria, kad islamistai planavo pasikėsinimą į eksprezidento gyvybę

ELTA2019.05.24 16:20

Prancūzijos specialiosios tarnybos įtaria asmenis, figūruojančius Eliziejaus rūmų užpuolimo rengimo byloje, planavus pasikėsinti į buvusio šalies prezidento Francois Hollande`o gyvybę. Tai penktadienį pranešė televizijos kanalas BFM, remdamasis Vyriausiąja vidaus saugumo valdyba (DGSI).

Jo žiniomis, tarp nuotraukų, saugomų vieno iš Strasbūre sulaikytų įtariamųjų telefono atmintyje, tyrėjai aptiko F. Hollande`o, vadovavusio šaliai 2012-2017 metais, nuotraukų.

Nustatyta, kad 16-metis sulaikytasis platino šias nuotraukas tarp savo pažįstamų. Per apklausas įtariamasis taip pat prisipažino laikąs buvusį Prancūzijos prezidentą kaltu dėl smūgių Sirijai.

Islamistų grupei priklausęs 16 metų jaunuolis buvo sulaikytas gegužės 7 d. Strasbūre. Balandį tiriant tą pačią bylą buvo sulaikyti dar keturi žmonės.

Pasak tyrėjų, vasario 1 d. keturių žmonių grupė stebėjo Prancūzijos prezidento rezidencijos prieigas ir rinko informaciją apie rūmų apsaugos sistemą, sargybinių keitimą. Nustatyta, kad jie taip pat svarstė kelis teroro aktų prieš pareigūnus planus. Jie, be kita ko, planavo atakuoti į šiaurės rytus nuo Paryžiaus esančio Olnė su Bua miesto policijos komisariatą.