Pasaulyje

2019.05.24 13:48

ES: Britanijos premjerės atsistatydinimas nieko nekeičia derantis dėl „Brexito“

BNS 2019.05.24 13:48

Europos Sąjunga penktadienį pareiškė, kad Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės sprendimas atsistatydinti niekaip nekeičia Bendrijos pozicijos dėl Jungtinės Karalystės išstojimo sutarties, kurią bloko narės pernai suderino su Londono vyriausybe.

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris pažymėjo, kad anksčiau penktadienį paskelbtą Th. May apsisprendimą atsistatydinti birželio 7-ąją sutiko „be asmeninio džiaugsmo“, nurodė jo atstovė ir pridūrė, kad Europos Vadovų Taryba jau yra „išdėsčiusi savo poziciją“ „Brexit“ sutarties klausimu.

Johnsonas ragina užtikrinti išstojimą

Favoritu tapti naujuoju Jungtinės Karalystės ministru pirmininku laikomas buvęs užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas penktadienį gyrė atsistatydinti nusprendusią premjerę Theresą May kaip „stoišką“ lyderę ir sakė, kad jos įpėdinis privalo „užtikrinti „Brexitą“.

„Ačiū jums už stoišką tarnybą mūsų šaliai ir Konservatorių partijai. Dabar laikas paklausyti jos raginimų: susitelkti ir užtikrinti „Brexitą“, – savo „Twitter“ žinutėje parašė B. Johnsonas, kai Th. May paskelbė atsistatydinsianti birželio 7-ąją.